אאא

בנות הסמינרים נגד נשות הכותל: יומיים לאחר חשיפת "כיכר השבת", גדולי ישראל נתנו את ברכתם ואלפי בנות הסמינרים יתפללו מחר (שישי) בכותל המערבי, במחאה על הפרובקציה של נשות הכותל.

כזכורף מדי ראש חודש עורוכת נשים מארגון "נשות הכותל" פרובוקציה קבועה כשהן מגיעות לתפילה ברחבת הכותל המערבי ומתעקשות להתעטף בטלית, להניח תפילין ולקרוא בספר תורה.

בימים האחרונים קיבלו הנשים הללו גיבוי למעשיהן מבית המשפט המחוזי בירושלים ומהיועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה שקבעו כי זה לא עבירה פלילית, כך שלראשונה מחר, ראש חודש סיון, הנשים יוכלו לקיים את תפילתן ללא שייעצרו על-ידי המשטרה.

בשעה 06:30 בבוקר יגיעו נשות הכותל לרחבת הכותל המערבי לקיום תפילתן הקבועה בליווי חברות כנסת בכדי להוכיח את עליונותן לאחר הניצחון המשפטי.

כעת מתברר כי בבתי גדולי ישראל ובראשם מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן נפלה ההחלטה לאשר לאלפי בנות הסמינרים לצאת אף הם בשעת בוקר מוקדמת לתפילה ברחבת שריד בית מקדשנו הכותל המערבי.

גם מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף קרא לבנות הסמינרים הספרדים להשתתף מחר בעצרת הגדולה ברחבת הכותל.

לפני יומיים חשף "כיכר השבת" את העלאת היוזמה על-ידי חברי הכנסת של סיעת 'יהדות התורה' יחד עם מנהלי הסמינרים כשהודגש במהלך הפגישה כי הדבר מותנה באישורם הסופי של גדולי ישראל.

כעת נודע ל"כיכר השבת" כי הבוקר אישר מרן ראש הישיבה למנהלי הסמינרים בירושלים להוציא את הבנות לתפילה המונית שתתקיים מחר בשעות הבוקר המוקדמות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדברי מקורביו, התבטא הגראי"ל שטיינמן ואמר כי נשות הרפורמים יהיו "בטלות ברוב". בנוסף הם מדגישים כי מדובר בתפילה ולא בהפגנה. "בנות ישראל הכשרות יוכיחו כי הן נשות הכותל האמיתיות המתפללות במקום במשך כל השנה ולא מגיעות לפרובוקציה של יום אחד בחודש", אומרים המקורבים.

במקביל תשתלב יוזמה דומה של התארגנות דתית-חרדית בשם 'נשים למען הכותל' שיגיעו לעזרת הנשים כבר בשעה 06:30 כדי להתפלל ולהגיד תהילים כפי שהן מגדירות "למען כלל ישראל וכנגד הסכנות הגדולות לתורה וליהדות שצופנות בקרבן נשות הכותל".

היוזמה שלהן זכתה לתמיכתם של רבני הציונות הדתית הרב דוב ליאור והרב שמואל אליהו. הרבנים אישרו את המחאה בתנאי שבשום אופן לא תהיה אלימות.

"אנו רק רוצות להתפלל בכוונה ובשקט", אומרת רונית פסקין, מנהלת "נשים למען הכותל", לאתר סרוגים, "נשים צריכות להתפלל ולהפגין בכך שתשמשנה דוגמה, בלא להגיב לצעקותיהן ולהתנהגותן הפרובוקטיבית". היא הדגישה שכל אישה חייבת להגיע מתוך כוונה מלאה לקדש את ה' בכל הנהגותיה ותפילותיה.

השתתף בהכנת הידיעה: ישי כהן.