אאא

מרן הראשל"צ הרב עובדיה יוסף התייחס אתמול (שישי) לבחירותו של בנו הגאון רבי יצחק יוסף למועמד תנועת ש"ס לתפקיד הראשל"צ והרב הראשי הספרדי, ואמר כי הגאון רבי יצחק יוסף הוא המועמד הראוי לתפקיד הרב הראשי והראשל"צ.

שעה קלה לאחר תפילת שחרית, החל מרן הגר"ע יוסף כמידי בוקר בשיעורו היומי, ובסיום השיעור התייחס לנושא הבחירות לרבנות הראשית ואמר: "בני, ידידי יקירי, הגאון רבי יצחק יוסף, ראש ישיבת חזון עובדיה ומחבר הספרים 'ילקוט יוסף' - 38 כרכים, מלאים זיו ומפיקים נוגה, גם אני לומד בהם ונהנה מאור תורתו".

"לכן אחרי שיקול דעת, החלטנו שהוא יהיה המועמד המתאים לרב ראשי לישראל, אני ממליץ בפני גוף הבוחר, שזיכה אותם הקב"ה להיות בגוף הבוחר ולבחור רבנים ראשיים לישראל, אני ממליץ עליו, שכל אחד ואחד לא רק יצביע בשבילו, אלא ישפיע גם על אחרים, לא כולם יודעים את האמת ולכן מצווה להגיד להם".

"ואם יבוא מישהו אחר ויאמר שאני תומך בו" המשיך הגר"ע: "הבל יפצה פיהו, לא הייתי ולא דיברתי, המועמד המתאים שאני אמליץ עליו הוא רבי יצחק שכל ימיו בתורה, ב'ישיבת חזון עובדיה' העמיד תלמידים הרבה שהם עכשיו מורה הלכות בישראל, גדולי הדור".

אתמול, פרסמנו לראשונה כי מרן הגר"ע שוחח הבוקר עם יו"ר ש"ס אריה דרעי מיד לאחר תפילת שחרית, והורה לו לעשות כל שביכולתו בכדי להביא לבחירת בנו לראשון לציון ולרב הראשי הספרדי לישראל.

במקביל, הכריע הגר"ע יוסף כי תנועת ש"ס תתמוך לרב הראשי האשכנזי - ברב דוד לאו, רבה של העיר מודיעין.

בשבועות האחרונים התקיימו דיונים בתנועת ש"ס שעסקו בשאלה במי לתמוך כמועמד לתפקיד, השמות שעלו במהלך הדיונים היו בניו של הגר"ע יוסף, הגאון הרב אברהם יוסף - רבה של חולון, והגאון הרב יצחק יוסף, ראש ישיבת חזון עובדיה ובעל ה'ילקוט יוסף'.

ההחלטה לבחור ברב יצחק יוסף ולא באחיו הגדול באה, ככל הנראה, בשל התנגדות ליטאית למועמדותו של הרב אברהם יוסף, כאשר בין היתר נשקלה גם החקירה שנפתחה נגדו בתקופה האחרונה.