אאא

פרסום ראשון: מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף חתם בצהריים (שני) לאחר תפילת מנחה על מכתב הקורא לתמוך במועמדות הרבנים שלמה משה עמאר ויעקב אריאל לתפקיד הרבנים הראשיים לישראל.

ל"כיכר השבת" נודע כי ביום שישי האחרון התקיימה פגישה במעונו של מרן הגר"ע יוסף, בה השתתפו יו"ר ש"ס חבר-הכנסת אריה דרעי והראשון לציון הרב שלמה משה עמאר.

לאחר הפגישה בה דנו ב'דיל' שנרקם בין תנועת ש"ס למפלגת 'הבית היהודי' הוחלט כי הגר"ע יוסף יחתום על מכתב תמיכה ברבנים עמאר ואריאל ובכך להוציא אל הפועל את הדיל.

היום, לאחר תפילת מנחה, חתם הגר"ע יוסף על מכתב שכתב הרב שלמה עמאר לרב חיים דרוקמן, יוזם הדיל להרצת הרבנים עמאר ואריאל.

בסוף המכתב, הוסיף מרן הרב עובדיה וכתב כי "המתווה שהתווה כבודו בעניין מועמדות רבה של רמת גן הרב יעקב אריאל לתפקיד הרב הראשי לישראל, ואני מסכים להנ"ל", וצירף את חתימתו.

בתגובה למכתבו של הגר"ע יוסף, צפוי יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט לחתום על מכתב משלו לרב, בו הוא מתחייב כי סיעתו תפעל להעביר את שינויי החקיקה הנדרשים עבור הדיל.

קידום הדיל בין ש"ס והבית היהודי יצריך שינויי חקיקה, הן שינוי החוק עבור התמודדות לכהונה שנייה של הרב עמאר והן שינוי החוק עבור התמודדות של הרב אריאל למרות שחצה את גיל ה-70, הגיל המקסימלי הקבוע בחוק להתמודדות לתפקיד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, במפלגת 'הבית היהודי' הציבו אולטימטום עד להיום, יום שני, לפיו יסכימו לדיל עם תנועת ש"ס, רק במידה ומרן הגר"ע יוסף יתמוך בפומבי במועמדות הרב יעקב אריאל לרב הראשי האשכנזי.

בעקבות מה שנתפס כאולטימטום של יו"ר סיעת 'הבית היהודי' אייל שקד למרן הרב עובדיה יוסף, התעורר זעם בש"ס ופגישה שתוכננה בין הגר"ע יוסף לרבנים עמאר ואריאל בוטלה.

במקומה התקיימה הפגישה בין הרב עמאר והגר"ע יוסף בהשתתפות אריה דרעי, בה כאמור הוחלט לתמוך ברב אריאל על-ידי מכתב בחתימת הגר"ע יוסף.

יו"ר ש"ס אריה דרעי עדכן את חברי הכנסת במהלך ישיבת הסיעה בחתימתו של הגר"ע יוסף. ואמר להם: "הרב חתם הצהריים על המכתב, עד היום היו תירוצים שאין מכתב, עכשיו נגמרו התירוצים, כעת נותר לראות האם הבית היהודי יחוקקו את החוקים".