אאא

גדולי הדור ורבנים מצטרפים להפגנת 'העדה החרדית' נגד גזירת הגיוס המרחפת על בחורי הישיבות שתתקיים ביום חמישי הקרוב, אסרו חג של חג השבועות.

ההפגנה מתוכננת להתקיים ברחוב רש"י בירושלים מול לשכת הגיוס בשעה 19:00 בערב, בהשתתפות אלפי בני 'העדה החרדית'.

הבוקר (ראשון) מקבלת 'העדה החרדית' חיזוק בדמות חתימתו של מרן פוסק הדור הגאון רבי שמואל הלווי וואזנר על הכרוז הקורא להשתתף בעצרת המחאה.

על המודעה בה נקרא הציבור "לצאת ולהשתתף כי זהו קיומה של תורה", חתומים גאב"ד העדה החרדית הגרי"ט וויס, הראב"ד הגר"מ שטרנבוך וחברי הבד"צ הגרא"י אולמן, הגר"נ פרנקל, הגר"י רוזנברגר והגרי"מ יורוביץ, וכן נוספה חתימתו של מרן הגר"ש וואזנר.

בחסידות גור עדיין מתלבטים האם להצטרף לעצרת המחאה, לאחר פניות שקיבלו מהעדה החרדית. החשש בגור הוא כי העצרת תופנה נגד הנציגים החרדיים ולא תתמקד רק נגד גזירת הגיוס.

יצויין כי במקביל צפוי להשתתף בעצרת גם הגר"ש אויערבך, לו יחסים חמימים בנושא עם 'העדה החרדית', כשבימים האחרונים מפרסם בטאון "הפלס" בהרחבה את קיומה של ההפגנה כשבנוסף נכתבים מאמרים נרחבים בדבר החובה למחות כנגד השלטונות וכנגד גזירות הגיוס.

במאמר המערכת ביום שישי מותקפים הללו שחושבים כי אפשר לפתור את הבעיות כביכול בדרכי נועם ושלא כדאי לצאת ולהפגין.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גם הבוקר במאמר רחב נכתב כי "אנו עדים לניסיונות של גורמים בשולי המחנה שלא קראו ושינו או ששינו ופרשו המכנים עצמם 'חרדים חדשים', שמבקשים להטיל קרירות אדישות ומורך לב במטרה לסלול את הדרך בפני השלטונות לבצע את מזימתם הנוראה".

לטענת העיתון, "הללו מקבלים גם סיוע מעסקנים המתופעלים על-ידי גורמים שבשלטון שמנסים לשכנע גורמים פוליטיים כי אם רק יבטיחו להם 'שקט תעשייתי', יוכלו להכשיר את הקרקע להצטרפות לממשלה באמצעות הסכמה שבשתיקה לכל מיני מתווים של פשרות תוך השתקה מוחלטת של מחאה ציבורית".

העיתון תוקף בציניות את הקולות בציבור החרדי הטוענים כי לא הזמן עתה להפגין וללכוד את תשומת הלב בציבורית וכותב: "הללו אף בנו לעצמם תזה חדשה ומתוחכמת שתמציא נימוק חדש מדוע אין השעה כשירה עתה למחאה ציבורית אומרים כי בדיוק עכשיו כאשר לפיד מצוי תחת מתקפה תקשורתית כללית בשל צעדיו בעניין התקציב לא כדאי לעורר את נושא הגיוס לכן נחכה להזדמנות אחרת".

העיתון מסכם את האמר וכותב כי "לא עת לחשות ואם לא עכשיו אימתי, לעולם לא יהיה לנו 'עיתוי מתאים'. נקום ונעשה מעשה כחושים בן דן הידוע ונבהיר כי לא נשלים עם דינמיקה הרסנית כלשהיא אלא נעמוד על נפשנו בכל כוחנו".

חתימת מרן הגר"ש וואזנר
חתימת מרן הגר"ש וואזנר