אאא

"עדכנתי את הרב עובדיה. הוא אמר שהוא בעד ואיחל הצלחה למהלך", כך מספר הבוקר (רביעי) שר הפנים ויו"ר תנועת ש"ס, אלי ישי, בראיון ל'מעריב' על המהלך הפוליטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר קדימה שאול מופז, שהוביל להקמת ממשלת אחדות לאומית.

המהלך הפוליטי המבריק, שהוביל להקמת קואליציה של 94 חברי-כנסת, עשוי להשפיע על הסיעות החברות בקואליציה בכלל, ועל אלו החרדיות בפרט, מאחר וכוחן והשפעתן ירד באופן משמעותי.

בראיון ל'מעריב', מספר השר ישי כי ידע על המהלך ביום שני בבוקר. "ראש הממשלה קרא לי אתמול לחדרו בזמן ישיבת הממשלה, סיפר על האופציה הזאת ושאל לדעתי. אמרתי לו שאני לא נגד, כל עוד ההבנות בין הליכוד לש"ס יישמרו. גם נתניהו לא היה משוכנע באותה שעה במהלך, ובלילה הוא ביקש ממני להגיע לרחוב בלפור לאחר חצות ולעיין בהסכם".

השר ישי מתייחס לאמון בפוליטיקה שנפגע באופן משמעותי בשל המהלך הפוליטי, ואומר: "אני חושב שפוליטיקאי חייב להיות ערני ולבדוק מה נכון למדינה. בכל מקום בעולם פוליטיקה מחייבת יכולת תמרון, וגם אם אתה היית פוליטיקאי ולא עיתונאי, היית עושה אותו דבר".

לדבריו, "צריך להפריד בין המטרה לטקטיקה. אני חושב שהתקשורת הייתה מבקרת את מופז בכל מקרה. אם הוא לא היה הולך לממשלת אחדות ואז מאבד כוח בקלפי, היו אומרים שהוא לא נהג בחוכמה כשהוא לא הצטרף לממשלת נתניהו. עכשיו מאשימים אותו משום שהוא נכנס לממשלה. מה שלא היה קורה - הוא היה חוטף".

השר ישי נשאל על דעתו של מנהיג התנועה, מרן הגאון רבי עובדיה יוסף, והשיב: "אני עדכנתי את הרב. הוא אמר שהוא בעד ואיחל הצלחה למהלך".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

על חוק טל הצפוי, אומר ישי כי החוק יתואם יחד איתם. "באותה מידה זה היה יכול להיות אחרי הבחירות כשהיינו מנהלים מו"מ בסיטואציה קשה יותר. דווקא עכשיו זה הזמן הנכון לנהל את העניין הזה באווירה לא מתלהמת".

"אנחנו נבוא ונשמע את הנתונים וההצעות וננסה לגבש את הדבר הטוב ביותר", אומר ההשר ישי ומוסיף, "צריך לזכור שיש הרבה מאוד פופוליזם בתוך כל הדבר הזה. יש הרבה מאוד חרדים שממתינים לגיוס, והצבא לא מגייס אותם".

"יש גם חיילי מילואים שהצבא לא קורא להם לשירות כי לא רוצים חרדים בצה"ל. אם באמת רוצים לנהל מו"מ אמיתי על חוק טל, אני בעד. ברור שהבסיס הוא שמי שלומד תורה ילמד ומי שלא לומד יתגייס לצבא", אומר השר ישי.

על יציבות הקואליציה הגדולה בתולדות המדינה, מפגין השר ישי אופטימיות ומעריך כי הממשלה תמלא את ימיה. "אני מעריך שתהיה יציבות ומקווה שנמלא את ימיה של הממשלה הנוכחית", הוא אומר.