אאא

בשעות הצהריים (ראשון) הגיעו שלושת חברי סיעת דגל התורה במועצת עיריית ירושלים יו"ר הסיעה אליעזר ראוכברגר, ישראל קלרמן ויצחק פינדרוס, אל מעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, בכדי להיוועץ עמו בעניין חילולי השבת בעיר הקודש.

חברי הסיעה הסבירו למרן ראש הישיבה כי למרות חוק העזר העירוני אשר אוסר על פתיחת החנויות בשבת הרי שהעירייה בראשות ניר ברקת מתעלמת מכך ואינה מפריעה לחנויות ולעסקים לפתוח בשבת.

מרן הגראי"ל העיר בחדות כי אין מה לצפות מהעירייה ומראש העיר שיעשו זאת. "כולנו יודעים מה בכוונתם לעשות ולכן הציפיה שדווקא הם יפעלו לשמירת השבת רחוקה מהמציאות", אמר.

מרן הגראי"ל הגדיר את המצב בירושלים כ"קשה מבחינה רוחנית" ואמר כי "לצערנו ידינו על התחתונה והשלטון יכול לעשות ככל שבידו לפרוץ את גדרות הקדושה וחומות השבת בעיר".

לגבי הפגנות ותפילות מחאה, הדגיש מרן הגראי"ל כי ניתן לקיים תפילות שבת ברחובה של עיר אך לא בכמות רבה מידי של המונים מה שעלול לגרום לעניין לצאת משליטה ולהיגרר חלילה לאלימות.

"אלימות הינה חילול שם שמיים וצריך להיזהר ממנה יותר מהכל", אמר מרן ראש הישיבה והוסיף: "מספיק שאחד או שניים פראי אדם ייצאו משליטה והכל עלול ללכת לטמיון והנזק יהיה גדול מהתועלת".

הנציגים הציעו למרן להביא חברת שמירה ואבטחה שתסייע לשמור על הציבור שיגיע לתפילות ואכן מרן הגראי"ל הסכים לכך ואמר כי מדובר ברעיון טוב.

בנוגע לאפשרות לפתוח במאבק משפטי כנגד העירייה והחנויות הגיב מרן כי אין לכך סיכוי ואמר כי אין לו אמונה בשופטים שיכריעו לטובת השבת ומסורת ישראל.

במהלך דבריו כשהסביר מרן ראש הישיבה מה כבר ניתן לצפות מברקת בנוגע לשמירת השבת בירושלים, הזכיר שוב בכאב ש"היו יהודים חרדים שתמכו ב"צדיק" (ברקת - י.כ.) הזה לראשות העיר".