אאא

מבצע "צוק איתן": בשעות הצהריים (שני) הגיעו ילדי תלמוד תורה "כלל חסידי" באשדוד לביקור חיזוק מיוחד במעונם של גדולי ישראל בבני ברק. הילדים שבשבועות האחרונים של הלחימה, שיגרת יומם מורכבת בעיקר מאזעקות ופיצוצים, הגיעו בכדי להתעודד ולהתחזק.

תחילה נכנסו ילדי החיידר לשיחת עידוד מאת הגה"צ המקובל רבי דוד חיים שטרן שביקש מהילדים להתפלל שהכל יעבור בשלום ושהלוחמים יצליחו במלאכתם וישובו לביתם כשהם בריאים ושלמים.

הרב שטרן ביקש מכל ילד לקבל על עצמו "קבלה" טובה של התחזקות ברוחניות. "אני מציע שתקבלו על עצמכם לא לדבר בשעת התפילה, לדבר בכבוד איש לרעהו ולהקפיד בכיבוד הורים".

לסיום אמרו הרב והילדים יחד פרקי תהילים ושרו את תפילת "אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה ובשביה", לשלומם ולהצלחתם של החיילים.

לאחר מכן הגיעו הילדים אל מעונו של חבר מועצת גדולי התורה כ"ק האדמו"ר מסאדיגורא שקיבלם במאור פנים ובירך אותם שנזכה לראות בקרוב כיצד ימים אלו של גלות וצער הופכים להיות ימים של ששון ושמחה. הילדים עברו על פניו של הרבי שבירך כל אחד באופן אישי.

צפו: הילדים אצל הרב שטרן ואצל האדמו"ר מסאדיגורא (צילום: ישראל כהן)

שיאו של הביקור המיוחד התרחש במעונו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי. תחילה בחן מרן את הילדים על לימודם במסכת סוכה כשהוא מפלפל עימם בשקלא וטריא ולאחר מכן בירך אותם ברוב נחת דקדושה.

לסיום, סיפר למרן נכדו אריה קנייבסקי כי הילדים הינם תושבי הדרום שם נופלים טילים וכי הם באו לרב לבני ברק ומבקשים ברכה מיוחדת שאף אחד לא ייפגע.

מרן הגר"ח השיב בנחרצות: "טוב מאוד, דא איז רואיג (פה רגוע)", והוסיף מיד: "אין בני ברק איז נישט דא קיין באמבעס (בבני ברק אין פצצות)".

כשנשאל מרן הגר"ח, אבל הילדים לא גרים כאן? השיב: "אז שיבואו לפה, שההורים גם יבואו".