אאא

בעקבות העלייה המתמדת בתקופה האחרונה במספר היהודים והמתפללים הפוקדים את הר הבית, יוצא הראשון לציון, הרב הראשי לישראל, שלמה משה עמאר חוצץ נגד התופעה, כשאל הדברים מצטרף השבוע גם נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הגאון רבי עובדיה יוסף.

במכתב מיוחד שכתב הרב עמאר בשלהי חודש שבט, תחת הכותרת: "קריאת קודש - השמרו לכם מעלות בהר ונגוע בקצהו", הוא כותב: "הנני מוצא לי חובה קדושה להעיר את לבבכם כי איסור גמור הוא על-פי ההלכה לעלות להר הבית, ואיסור זה היה פשוט וברור מקדם קדמתה, והדבר נאסר על-ידי כל גדולי ישראל".

"אך בהיות ובתקופה האחרונה כל מיני ארגונים קוראים אל הציבור לעלות אל הר הבית", ממשיך הרב עמאר וכותב, "הנני לגלות בזה דעת תורה, כי האיסור בתוקפו עומד, ואיסור מוחלט לעלות אל הר הבית בזמן הזה".

השבוע, צירף מרן הגר"ע יוסף את חתימתו לקריאה זו האוסרת בצורה ברורה את העליה להר הבית, לאחר ששמע מרב כותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ, על העליה במספר האנשים הפוקדים את הר הבית בשל ההתארגנויות השונות הצצות חדשות לבקרים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הגר"ע יוסף, הוסיף בכתב ידו: "אני מצטרף בכל לב ונפש לקריאת קודש הנ"ל", וצירף את חתימתו. על המכתב חתומים גם הגאון רבי שלום כהן ראש ישיבת 'פורת יוסף' בעיר העתיקה, הרב אביגדור נבנצל רבה של העיר העתיקה והרב שמואל רבינוביץ.

יצויין כי גם הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, פרסם לאחרונה קול קורא בעניין, בו הוא כתב: "הנה נודע האיסור החמור על פי דין תורתנו הקדושה, שלא להיכנס לכל שטח הר הבית בטומאה, וכיום שאנו טמאי מתים, ובעוונותינו אין לנו אפר פרה להיטהר, הדבר אסור  לנו בכל תוקף, והנכנס למחנה שכינה בטומאה חייב כרת".

הרב מצגר הוסיף וכתב כי "כל הוראת היתר בעניין זה עלולה לגרום למכשלות חמורים באיסור כרת. לכן נקבע על ידי גדולי הדורות מקדמת דנא, לאסור באופן מוחלט עליית יהודים לכל שטח הר הבית".