אאא

במרכז העימות בירושלים, כך מסתבר, יעמוד נושא פתיחת מקומות הבילוי בסופי השבוע. ברשימה המאוחדת של מרצ והעבודה, כבר מתחייבים היום (ראשון) כי יפעלו לאחר הבחירות למען פתיחת מקומות הבילוי ביום שבת. 

השלב הקודם בקמפיין מרצ בירושלים, כלל בתוכו אמירה שהתפרשה כגזענית כלפי המגזר החרדי. בקמפיין נאמר אז: "יחד נעצור את ההתחרדות". פעילי הסברה חרדים רבים מחו על הסלוגן, ואליהם הצטרפו גם פעילים חילוניים. 

כעת, מבקשת מרצ להחזיר את נושא השבת למרכז העימות, ובתמונות שהופצו ברשת הפייסבוק, נכתב כי מרצ תפעל לאחר הבחירות בכדי להביא לתפיחתם של מקומות בילוי בעיצומה של השבת. 

יצויין, כי כבר היום קיימים מקומות בילוי בירושלים הפתוחים בשבת, וברשימה החילונית מתכוונים להרחיב את התופעה בצורה ניכרת. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: )
קמפיין מרצ החדש (צילום מסך)
הגדלה

כזכור, בשבוע שעבר הפתיע ראש עיריית ירושלים המכהן ניר ברקת, והבהיר בתשובה לבג"צ כי יש להתנגד לפתיחת מתחם הבילוי 'סינמה' במהלך סופי השבוע. 

"מדובר בעמדה אסטרטגית אמונית של ראש העיר, הרואה בשמירת הסטטוס קוו ובענייני דת בירושלים כערך עליון לאורך כל הקנדציה, והוא לא שינה את דעתו בעניין זה" אמרו מקורבי ברקת ל'כיכר השבת'.

לשאלה אם ראש העיר לא חושש  שההחלטה לא תפגע בו בבחירות השיבו, כי עמדתו זו של ברקת ידועה ואינה חדשה. הסטטוס קוו בענייני דת, זה משהו שמקובל היה לשמור עליו בירושלים לאורך כל השנים, כמתווה של דו קיום, בעיר כה מורכבת ורגישה כירושלים".