אאא

הלך לעולמו יהודה דומיניץ ז"ל, מי שכונה כ"מר עלייה".

דומיניץ, היהודי הדתי שעמד בראש מחלקת העלייה בשנים שעלו מרבית היהודים לישראל ורשם פרק מזהיר בעבודתו, הלך היום לעולמו

דומיניץ נולד בצ´כוסלובקיה ב-1926 ועלה ארצה כנער בודד בשנת 1939, במסגרת עליית הנוער. בשנים 1946 - 1949 יצא לשליחות מטעם עליית הנוער לאיטליה ופעל בקרב שארית הפליטה. בסוף שנות ה-40 הצטרף למחלקה לעליה של הסוכנות היהודית ומילא שורה של תפקידים מרכזיים ובכירים, ביניהם:

בשנים 1978 - 1986 שימש כמנכ"ל המחלקה לעליה וקליטה של הסוכנות היהודית.

במהלך שירותו במחלקה לעלייה היה מעורב בכל מבצעי העלייה לישראל, גלויים ונסתרים, ובפעולות הצלה וחילוץ של יהודים מארצות מצוקה. כמו כן היה שותף בפעילות לקליטת העולים ברחבי הארץ.בשנים 1988 - 1994 שימש כמנהל המשרד הישראלי של פדרציית ניו יורק והיה מעורב בייזום פרויקטים חברתיים ברחבי הארץ ובעיקר בירושלים במסגרת "שותפות 2000 ניו יורק – ירושלים". במקביל לפעילותו בסוכנות היהודית היה מעורב בפעילות ציבורית ובפעילות התנדבותית ענפה. על פעילותו רבת השנים בארגונים שונים הוענק לו האות ´´יקיר ירושלים´´.

ר´ יהודה דומיניץ ז"ל, הגיע במהלך שנות פעילותו בתחפושות שונות למרוקו ולעיראק, למצרים וללוב, סיכן עצמו ופיקח מקרוב על יציאת היהודים מן הארצות השונות והבאתם לארץ ישראל. היה מוכר כשליח ציבור מן השורה הראשונה ובעל קורא ששלט בכל פרשיות התורה. איש חסד ויהודי לבבי.