אאא

בחירות בפתח? ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש היום (שני) עם ראשי המפלגות המרכיבות את הקואליציה בראשותו בניסיון לפתור את המשבר המאיים על שלמות הקואליציה. 

הממשלה בראשות נתניהו עומדת בפני יום דרמטי בו יוכרע האם ניתן לשקם את האמון בין המפלגות המרכיבות את הקואליציה או שמא יוחלט כי אין מנוס מהקדמת הבחירות. 

לצד הפגישות שיערוך ראש הממשלה נתניהו עם ראשי המפלגות, צפויים להיפגש כל נציגי הסיעות בקואליציה כדי לבדוק האם הממשלה יכולה להמשיך להתנהל במתכונתה הנוכחית. 

במשך חודש שלם שרר נתק מוחלט בין ראש הממשלה נתניהו לשר האוצר ויו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד, כעת, זימן נתניהו את לפיד לפגישה. בין השניים שוררים חילוקי דעות בין היתר על תקציב המדינה, חוק ההסדרים וחוק מע"מ אפס. 

אתמול נועד נתניהו עם יו"ר 'ישראל ביתנו' השר אביגדור ליברמן, בהמשך ייפגש ראש הממשלה עם יו"ר 'התנועה' ושרת המשפטים ציפי לבני וכן עם יו"ר 'הבית היהודי' ושר הכלכלה נפתלי בנט. 

בשיחות סגורות, אמר לפיד כי "אין צורך ללכת לבחירות", והוסיף כי "ראש הממשלה צריך להחליט, האם הוא חוזר לתפקוד תקין ונורמלי ולדאוג לניהול ישר של ענייני המדינה". 

בסביבתו של לפיד אומרים כי "הוא לא ייתן יד לעיכוב תקציב המדינה שלא מעלה מסים, שמוסיף מיליארדים למשרדים החברתיים, ומחזק את השכבות החלשות ואת מעמד הביניים בישראל, בשביל צרכים פוליטיים וכניעה לחברי מרכז ליכוד ולקבוצות אינטרסים בחברה הישראלית".  

מנגד, גורמים בקואליציה אומרים כי "אין עניין בבחירות, אבל ספק אם ניתן להחזיר את היחסים הבינאישיים לתקינות ולנורמליות".

ניר חפץ, יועצו של ראש הממשלה, מבהיר הבוקר בראיון ל"גלי צה"ל, כי "נתניהו לא מקיים את הפגישה הזו בשביל פיוס, כאן מנהלים מדינה, נתניהו לא נאחז בכסא. מה שהוא יברר בפגישה היום הוא האם אפשר למשול בממשלת ישראל ולהוביל אותה לכיוונים שהוא מאמין בהם לנוכח האתגרים שעומדים בפני מדינת ישראל".

"נתניהו הולך לברר בימים הקרובים האם הוא יכול למשול בממשלה הנוכחית, אם הוא יגיע למסקנה שהדבר אפשרי הוא ימשיך, אם לא הוא יחזיר את המנדט לבוחר", הוסיף חפץ.