אאא

הגר"מ גרוס פורש משארית ישראל? שיתוף הפעולה שתוכנן בין הגאב"ד הגאון רבי מרדכי גרוס להנהלת בד"צ שארית ישראל ירד לטמיון, כך עולה ממודעות שפרסמו אנשיו של הרב גרוס בשבוע האחרון בבני ברק, ומהן עולה כי יפעיל מערכת כשרות עצמאית בשנת השמיטה.

במודעות שהופצו ועוסקות במתן הכשר לסחורה חקלאית נכתב: "הננו להודיע לציבור המדקדקים כי חפץ ה' הצליח בידינו לסדר חלוקת פירות וירקות למהדרין במהלך שנת השמיטה", כשבהמשך פורטו הדקדוקים עליהם מקפיד הבד"ץ. ככל הנראה, בהמשך תפורסם גם רשימת חנויות בהן יחלקו את הסחורה המדוברת.

הלוגו שמופיע על המודעה הוא של בד"צ "חניכי הישיבות" בראשותו עומד הגאב"ד הגאון רבי מרדכי גרוס, הדבר מגיע בניגוד להשערות המוקדמות לפיהן הרב גרוס יפעל יחד עם "שארית ישראל" במהלך שנת השמיטה הקרובה.  

 (כיכר השבת)
(צילום: כיכר השבת)
הגדלה

המודעות המדוברות, גרמו לשמועות בציבור החרדי לפיהן הרב גרוס לקראת פרישה סופית משארית ישראל. גורם המעורה בנושא אומר עם זאת כי "אי אפשר להסיק מכך שהרב גרוס בדרך לפרישה סופית מהבד"צ, הגר"מ גרוס מפעיל מערכת כשרות פרטית ונפרדת מ'שארית' בתחומים שונים, אז עכשיו הוא יפעיל בצורה עצמאית גם את המערך בשמיטה". עם זאת הוא מוסיף כי: "אף אחד לא יודע לאן הדברים יגיעו".

בתגובה לפניית "כיכר השבת" בנושא אמר הרב רפי מנת, בעל השליטה ב"שארית ישראל" כי הוא "המום מהפרסומים", אך סירב להתייחס באריכות לנושא. את תגובת "חניכי הישיבות" לא ניתן היה להשיג.