(צילומים: פלאש 90)
אאא

בעידן הזה, רווי ההסתה, הפך יו"ר וועדת הכספים, חבר-הכנסת משה גפני לאחד מדובריה הנאמנים ביותר של היהדות החרדית. מצויד ביכולת רטורית משובחת, הוא מנצל כל מיקרופון שניתן לו כדי להגן בחרוף נפש על ערכיה האמיתיים של היהדות.

כך הוא עשה הבוקר, במהלך התוכנית "הכל דיבורים" ברשת ב' של קול ישראל, בהגשת איילה חסון. משה גפני התעמת ארוכות עם יוסי פריצקי, בעבר בכיר במפלגת "שינוי" ז"ל, שהפך ברבות הימים לשק החבטות של המפלגה.

פריצקי אומנם יצא חבול מהקדנציה הפוליטית הקצרה שלו, אבל האיבה לחרדים - נותרה ללא שינוי.

במהלך העימות, חזר משה גפני על משנתו בעניין ההסתה נגד החרדים. כמו בנאום המסעיר בכנסת, טען גפני כי העליהום המתחולל בתקשורת הוא ספין מבית היוצר של יועצי לבני, שהבינו שאולי זו הדרך היחידה להפיל את הממשלה.

"בזמן אולמרט, העברנו חוק שהתיר לא ללמוד 'ליבה' בישיבות הקטנות. לא היה ציוץ בתקשורת החילונית. עבר החוק שמכונה 'חוק נהרי', שמחייב את השלטון המקומי להעביר כסף לשלטון החרדי - אף אחד לא אמר מילה".

לדבריו, "במערכת התקשורתית והמשפטית, שולטים בעיקר שמאלנים וחילונים. אני יודע גם איזה הוראות מקבלים העיתונאים בכנסת. אני יודע מה העורך דורש מהם להביא, כשיש גל כזה במדינה".

במהלך העימות, תמה פריצקי: "למה חרדים בקהילת קודש ברוקלין יכולים להיות רופאים, משכילים, כלכלנים, לדעת שפות - ואילו בקהילות הקודש בבני-ברק צריך להיות בור ועם הארץ? מה לזה וליהדות?".

פריצקי גם שאל את גפני מה דעתו על האפליה בבית-הספר בעמנואל, אך משה גפני התעלם מהשאלה.