אאא

הקרב על ירושלים: בציבור החרדי, לפחות ברובו, החליטו להתייצב מאחורי רו"ח משה ליאון, מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, בתקווה שיתמודד על ראשות העיר ירושלים מול ראש העיר במכהן ניר ברקת.

ב"ישראל היום" דווח הבוקר כי בשבועות האחרונים נפגשו עם ליאון מספר נציגים חרדים שהבהירו לו כי במידה ויתמודד יעמדו מאחוריו ויתמכו בו.

בין הנפגשים עם ליאון ניתן למנות את יו"ר ש"ס אריה דרעי, ח"כ משה גפני וח"כ מאיר פרוש מ'יהדות התורה'.

גורם חרדי בכיר אמר ל"ישראל היום" כי "בבחירות האלה לא הצלחנו להביא אף מועמד ראוי מתוך הציבור החרדי שיש לו סיכוי להתמודד מול ראש העיר המכהן ניר ברקת ולנצח אותו. מבחינתנו, ליאון הוא האופציה הטובה ביותר".

לדבריו, "כשהרבנים צריכים להחליט ויש להם שתי אופציות, אחד ששומר שבת ואחד שלא, ברור את מי הם יעדיפו. זה נכון לגבי איש ש"ס, ליטאי וחסיד ממאה שערים".

הבכיר החרדי מעריך כי משה ליאון יודיע על התמודדותו לאחר צום תשעה באב בעוד כשבועיים.

משה ליאון אמר ל"ישראל היום": "אכן נפגשתי עם נציגים חרדים כחלק משלל שיחות שאני עורך בשבועות האחרונים עם כל חלקי האוכלוסייה. כשאקבל החלטה אודיע פומבית".

מלבד התמיכה החרדית לה הוא זכה בפגישות עם הנציגים החרדים, ליאון עורך סבב פגישות גם עם בכירי הבית היהודי, כאשר לפי הערכות גם הדתיים צפויים לתמוך בו.

יצוין כי עדיין לא ברור במי תתמוך מפלגת 'הליכוד', זאת בשעה שבישראל ביתנו טוענים כי בסופו של דבר ראש הממשלה נתניהו יתמוך בליאון, זאת כאשר בין הליכוד וישראל ביתנו יש הסכמה שבבחירות המוניציפליות הצדדים יפעלו בנפרד.