אאא

הרב שלמה אבינר, רבה של בית אל וראש ישיבת "עטרת כהנים" אומר הערב כי נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, זכאי.

דבריו של הרב אבינר הובאו לראשונה באתר "כיפה", ובין היתר טוען הרב אבינר כי מקריאת החומר ומבדיקת הראיות במשפטו של קצב, כפי שהובאו בפניו, הערכתו האישית היא שהנשיא השמיני - זכאי בדין.

הרב אבינר אמר ל"כיפה" כי נעשו טעויות במשפט. "השופטים הרשיעו אותו בסעיפים המתבססים על דברים שאינם נכונים".

להערכת הרב, ייתכן שהטעויות השיפוטיות יתוקנו בערעור שקצב צפוי להגיש בקרוב.

הרב אבינר הבהיר כי יש להשפיע על דעת הקהל ולהסביר לציבור כי חלה טעות בפסק הדין ובמהלך המשפט. "אני אומר את הדברים מהיכרות עם החומר, אין לי "רוח הקודש", הוא אומר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הבוקר הורשע הנשיא לשעבר, משה קצב, בפרשה החמורה שנקשרה בשמו.

היום החל הרכב השופטים, הכולל את השופטים ג´ורג´ קרא, מרים סוקולוב ויהודית שבח, בהקראת תמצית הכרעת הדין, המחזיקה 25 עמודים. ההקראה התקיימה בדלתיים פתוחות, לאחר שבית המשפט נענה לפניית כלי תקשורת והסכים לקיים את הכרעת הדין בפומבי.

השופטים כאמור החלו להקריא את הכרעת הדין, אך לא ציינו בהתחלה שהנאשם מזוכה.

על פי הכללים, במקרה של זיכוי השופטים מחויבים להודיע בפתח הכרעת הדין כי החליטו לזכות את הנאשם; הם לא הודיעו דבר והחלו בהקראת תקציב הכרעת הדין.

"באשר להגנה מן הצדק, מטבע הדברים התייחסנו לטענת ההגנה מן הצדק שהושמעה בסוף ההליך", אמרו השופטים. "קצב טוען שבלי קשר למידת אשמתו יש להורות על ביטול כתב האישום נגדו מטעמים של צדק. מסע השיסוי והשנאה של התקשורת שוהוקיעה אותו, שגרם לדעה קדומה נגדו בציבור, היועמ"ש חרץ את דינו לשבט לפני הגשת כתב אישום וכן זיהום ההליך המשפטי נגדו".