אאא

"החרדים נגד החרדים", זהו הרושם העולה לצערי מהגימיקים האחרונים שעולים חדשות לבקרים בעקבות כניסת הבית היהודי לממשלה והותרת המפלגות החרדיות בחוץ.

אמת היא העובדה כי הליכוד היה זה שבגד בנו הכי הרבה פעמים ב-30 שנות שלטונו. אולם, אילולא שעברתי את הבגידה של ש"ס ודרעי באוסלו ואת הטיפשות של חלק מיהדות התורה בגרוש היהודים מגוש קטיף וצפון השומרון (גם שם האשם העיקרי היה המפד"ל הראשות אפי איתם וזבולון אורלב שכרתו ברית מול שינוי) לא הייתי מבין את חלק מהתגובות המוזרות של ההנהגה והציבור החרדי.

אני שותף מלא לכעס על הבגידה בציבור החרדי, בעולם התורה וגם בא"י שבוודאי תשלם את מחיר הבגידה.  

אבל כשאני רואה שוב ושוב הודעות הקוראות להחרים את ההתנחלות, או אמירות כגון "נעקוב אחרי התקציבים לישובים" - אני ממהר לבדוק את תוצאות הבחירות ביהודה ושומרון ואני מופתע לגלות שלמרות ההצלחה הגדולה של בנט -  הבית היהודי מקבל רק מעט יותר קולות ביהודה ושומרון מאשר המפלגות החרדיות.

לפי קצב הגידול בבחירות הבאות  החרדים יקבלו יותר מהבית היהודי. אז מי מקבל את התקציבים ביו"ש? למי בונים הכי הרבה ביו"ש? (יהדות התורה וש"ס קיבלו – 35,939 קולות ואילו הבית היהודי קיבל 40,978 קולות. פער קטן). 

 יו"ר ועדת הכספים לשעבר ח"כ גפני כנראה אינו יודע היכן זה יו"ש (אולי בשל מנהגו לא להופיע להרצאות או אירועים ביישובים מעבר לקו הירוק).

הבורות חוגגת

באחרונה אני שומע שיצא ספין חדש הקורא לחרדים להחרים את אירוע חוה"מ סוכות בחברון, כדי שלא לתמוך בחיזוקה של חברון וכדי שלא לחזק את הבית היהודי.

שוב, גם כאן הבורות חוגגת. למרות שברשימת הבית היהודי היו 2 נציגים מחברון, (ח"כ אורית סטרוק והרב הלל הורוביץ) רוב קולות המתיישבים בחברון לא הלכו לבנט אלא לעוצמה לישראל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בקצת השטויות של התקופה האחרונה וההיסטריה החרדית המוגזמת, אני חושש שמישהו יקרא להוציא את אברהם יצחק ויעקב מהתפילות, או יבקשו שהתפילות גם הם יפסיקו לעבור דרך מערת המכפלה כי זה שייך למתנחלים.

מערת המכפלה היא אחת משלשת המקומות שלאומות העולם אין עליהם פתחון פה כידוע. כמופיע במשנה ובגמרא רק אזכור המילה "חברון" מעוררת רחמי שמים ולכן אומרים ביום הכיפור "האיר המזרח עד שבחרון", כדי לעורר זכות ישני חברון. ללא היהודים המתגוררים בחברון, לא היה ניתן ליהודים להגיע כיום לחברון. במשך שנים יהודים היו כמהים להתפלל במערת המכפלה והשלטונות התירו להם להגיע רק עד למדרגה השביעית. האדמו"ר מגור בעל האמרי אמת זי"ע קיפץ ועלה למדרגה השמינית, באומרו "שפחה כי תירש גברתה?".

ככה לא עושים מאבק

והנה כיום כמה חרדים, כנראה לא חכמים במיוחד שאולי גם לא מייצגים אף אחד, קוראים להחרים את חברון. למה? "כדי לא לחזק את המקום". היש טיפשות גדולה מזו?

הדבר היחיד שניתן להשיב ליוזמה שכזאת היא האמירה: "משוגעים רדו מהגג".

לסיום: אחים חרדים, אצלי זה לא קלישאה. אני שותף לרוב המאבקים שלכם/שלנו, כולל בממשלה הרעה הזו. אך את המאבק יש לנהל בחוכמה ולפגוע בפוגעים ובמחרימים ודווקא לחבק חזק את המתישבים שרבים מהם אינם תומכי בנט והחרמותיו.

רבותי, כך לא עושים מאבק!!