אאא

יו״ר סיעת יהדות התורה ח"כ הרב ישראל אייכלר, סייר באתרא קדישא מירון עם קציני המשטרה ומארגני אירועי ל"ג בעומר ובראשם הרב מנשה אייכלר מנהל אתר קבר הרשב"י למעלה מיובל שנים.

מנהל האתר תיאר בפני הקצינים והמארגנים את הבעיות בשטחים המקיפים את בנין ציון הרשב"י, בהם מתבצעות עבודות עפר לקליטת מאות אלפי החוגגים בל״ג בעומר במירון.

הוא הצביע על  הצורך לשמור על שלימות מערות הקבורה הרבות הפזורות בשטח שמחוץ לבנין קבר הרשב"י. המפקחים אמרו לאייכלר כי בעבודות הכשרת מגרשים שופכים ערימות עפר על מערות הקבורה, בלי לפגוע בהם.

אייכלר ציין את פעילות החכי"ם החרדים שהשיגו תקציבים לביצוע עבודות להכשרת שטחים וקליטת החוגגים. כמו כן הדגיש את ההשקעה בשיפוץ הבנין עצמו, על ידי תורמים פרטיים, שהשיג הרב שמואל רבינוביץ רב המקומות הקדושים והכותל המערבי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

את דבריו לתקשורת, ניצל אייכלר כדי לתקוף את משרדי הממשלה. "הממשלה מזרימה בימים אלה מאות מיליונים על 'אתרי מורשת' לשמר את המורשת הציונית החקלאית והחלוצית בכל קיבוץ ומושבה ותיקה, אליהם מגיעים תיירים בודדים, ואילו כשמדובר במירון, אליה מגיעים מיליון יהודים בשנה לתפילה ולקיום מורשת ישראל האמיתית, עדיין לא הכירו בו כ'אתר מורשת' בצורה הראויה לו מבחינה תקציבית", אמר.

אייכלר התייחס לטענת המשטרה שהשטח במירון קטן מדי להכיל מאות אלפי חוגגים ביום אחד ואמר: "הצלחת מבצע ההסעות בשנתיים האחרונות בכבישים למירון, לאחר שנים של פקקים מוכיחה כי כאשר רוצים ונערכים ביעילות אפשר להסיע המונים גם בעיר העתיקה בירושלים לכותל המערבי וגם למירון".

עוד הוא אמר: "השנה יש להוכיח שלא רק ההסעות מאורגנות אלא גם השהייה במקום, התפילות והחגיגות, יהיו מאורגנים. זו שאלה של ארגון ותקציב", אמר. "ההר מסביב לקבר הרשב"י רחב דיו לקלוט הרבה יותר חוגגים. רק צריך להכין תשתיות גדולות לחניה ושירותים, כאילו היה זה 'אתר מורשת' לאומי".