אאא

ראש הזרוע המדינית של ארגון הטרור חמאס חאלד משעל התייחס הערב (רביעי) למצב הלחימה עם ישראל ולתנאים שמציבה ישראל להפסקת אש, בהם גם פירוק חמאס מנשקו.

לדבריו, התנאי הזה יקוים אך ורק במידה וישראל תפסיק את הבנייה בהתחלויות ופירוק צה"ל מנשקו. "אף אחד לא יפרק את חמאס מנשקו. זה יקרה רק לאחר סיום כיבוש, פירוק ההתנחלויות ופירוק הנשק הישראלי" אמר משעל.

לדבריו, "התוקפנות בעזה החלה ללא הצדקה. הכיבוש החל את הקרב בפשעים ביהודה ושומרון ובירושלים. ישראל הפילה עלינו את האשמה ברצח 3 בחורי הישיבה".

"הזרוע הצבאית של חמאס, הג'יהאד האיסלאמי ושאר ארגוני ההתנגדות הפתיעו את נתניהו, יעלון וצבא הכיבוש" אמר משעל.

לדבריו, "ביהודה ובשומרון ובעזה לא מוכנים לתוקפנות הישראלית. ישראל טעתה בכך שחשבה שההתנגדות תהיה מותשת מהמערכה".

משעל שיבח את פעילות מנהרות הטרור של חמאס המגיעות אל שטח ישראל. לדבריו, "אנחנו לא רוצים מלחמה אך לא נהיה מושפלים מול התוקפנות. האויב גילה שלוחמינו נועזים ממנו, יצירתיים ממנו וחכמים ממנו".

הוא התייחס למצב הקשה ברצועה ואמר כי "יש אסון בעזה. ישנם בערך כ-700 הרוגים, רובם ילדים ונשים. אנחנו יורים לעבר בסיסים צבאיים לא לעבר אזרחים".

לדבריו, "נתניהו נוקם באזרחי עזה בגלל כישלנו". משעל פנה למזכ"ל האו"ם ואמר כי "ישראל היא הפושעת, לא עזה. יותר מ-1,000 בתים בעזה נהרסו וכ-15,000 נהרסו בחלקם. אנחנו הקורבנות למרות הניצחון שלנו. אני קורא לארגוני זכויות אדם בינלאומיים ומדינות ערב לשלוח סיוע הומניטארי לעזה".

לדבריו, "חמאס בעד הפסקת אש הומניטארית. ישראל היא זו שרצתה הפסקת אש לאחר מספר ימי לחימה. נתניהו בבעיה. מזכיר המדינה קרי ביקש מקטאר ומטורקיה להתערב כדי לסייע לציונים".