א  אבי אילסון  אגד  אומן תשעג
תענית אסתר, יום העגונה / טור דעהתענית אסתר, יום העגונה / טור דעה
י"ג באדר ב' תשעט | 20.03.19
כקהילה, עלינו להוקיע מתוכינו את סרבני הגט. עלינו לגרום להם להבין, שיחד עם הרווח שהם מקווים להרוויח בסרבנות וסחיטה, ההפסד החברתי שלהם יהיה משמעותי יותר (טור)
מתי תתחילו להעריך את עצמכם? המדע עונהמתי תתחילו להעריך את עצמכם? המדע עונהכיכר השבת1
על פי דו"ח שפורסם בעלון פסיכולוגי, ההערכה העצמית שלכם תגיע לשיאה בגיל 60. אלו חדשות נהדרות עבורנו, יצורים חסרי ביטחון שחוששים כי נאלץ לחיות בתחושה נוראית זו לעד. יש למה לצפות (משפחה)
מבחר קטן של צעצועים טוב לילדכם, ע"פ מחקרמבחר קטן של צעצועים טוב לילדכם, ע"פ מחקרכיכר השבת
"קיום שפע של צעצועים מקטין את איכות המשחק בקרב פעוטות", וכי "מגוון מופחת של צעצועים בו זמנית, עשוי לעזור לפעוטות להתמקד טוב יותר ולשחק בצורה יצירתית יותר" - כך אומר המדע (משפחה)
אילוסטרציההמקור לבעיות רבות ידועות - כך נפתור אותן מהשורשכיכר בשיתוף1
מצוקות רגשיות, פחדים, חרדות ולחצים הן המקור לבעיות רבות - רבקה אפשטיין, יועצת רגשית ומטפלת יודעת לעזור למטופליה לחשוף את המקור (משפחה, שיווקי)
5 כללי ברזל לריב נכון עם בן הזוג5 כללי ברזל לריב נכון עם בן הזוגכיכר השבת3
מריבות הן חלק אינטגרלי ממערכת יחסים בריאה ובעוד שגודלו ושיעורו של הסכסוך יכול להשתנות, יש מערכת חוקים עקבית שכדאי להיצמד אליה, אם אתם רוצים לריב כמו שצריך ולצאת מזה בשלום (זוגיות)
פיוז טי גרין בטעם לימון-נענע תה ירוק אמיתי
צרכנותמושג ירוק: כל מה שלא ידעתם על סביבה ירוקה

פיוז טי גרין בטעם לימון-נענע, מכיל תה ירוק אמיתי ועושה לכם טוב מבפנים בכל פעם מחדש, קבלו מילון מושגים בכל הקשור לסביבה ירוקה מבית פיוז טי (צרכנות, שיווקי)

אילוסטרציה
צרכנותסיירת ההטבות וואט'שופ WhatShop עלתה לאוויר

זו לא עוד קבוצה, זו רשימה נבחרת המקבלת מידי יום 'דיל' לרכישה בחנויות, דיל אחד ליום, אבל באמת, באמת - משתלם! וזה עוד לא הכול...מהרו להצטרף (צרכנות, שיווקי)

שווה לחכות: מתי זוגות הכי מאושרים מחיי הנישואין
זוגיותשווה לחכות: מתי זוגות הכי מאושרים מחיי הנישואין

אין דבר מאושר יותר משנת הנישואין הראשונה, כך מעידים המוני זוגות נשואים שפגשנו והדעיכה שמתרחשת לאחר 7 שנים אינה רק תיאוריה. אבל ע"פ מחקר, שביעות רצון מגיעה רק לאחר 20 שנה (זוגיות, משפחה)

נשואים באושר: מחקר חדש טוען כי יש גן האחראי לכך
זוגיותנשואים באושר: מחקר חדש טוען כי יש גן האחראי לכך

אתם חשים שהזיווג שלכם הוא ממש משורש נשמתכם, אבל האם הוא גם כתוב בקוד הגנטי שלכם? מחקר מרתק שנערך לאחרונה טוען כי יש גן ספציפי האמון על האושר שאתם חווים בחיי הנישואין (משפחה)

היתרון המפתיע של מציצת אצבע
חינוך ילדיםהיתרון המפתיע של מציצת אצבע

אין לדעת בכמה מקומות מלוכלכים הידיים של הילדים שלכם טיילו. בנוסף, מציצת אצבע מזיקה לשיניים שלהם, אבל מחקר חדש עשוי להרגיע אתכם מעט ואולי אפילו יגרום לכם לתמוך בתופעה (משפחה)

מי גאון של אמא: 8 סימנים שיש לכם ילד מחונן
חינוך ילדיםמי גאון של אמא: 8 סימנים שיש לכם ילד מחונן

ידע הוא כוח ולכן אנו משקיעים לא מעט במטרה לרכוש אותו, אך יש אנשים שלהם אינטליגנציה גבוהה באופן טבעי, מיום היוולדם. חושדים שנפלה בחלקכם הזכות לגדל אחד כזה? הנה הסימנים לכך (משפחה)

6 דרכים פשוטות לעודד תינוק לדבר
הורים6 דרכים פשוטות לעודד תינוק לדבר

אולי הפעוט המתוק שלכם כבר קרוב להגיד את המילה הראשונה שלו, אולי הוא כבר אמר "אבא" כמה פעמים. אתם ודאי רוצים לעזור לו למצוא את דרכו בשפה, אז הנה 6 עצות מקלינאית תקשורת (הורים, משפחה)

גמילה מחיתולים ב-3 ימים בלבד: איך תעשו זאת?
הוריםגמילה מחיתולים ב-3 ימים בלבד: איך תעשו זאת?

גמילה מחיתולים כרוכה בכמויות בלתי נדלות של לחץ ועגמת נפש. לכן באנו לקראתכם עם המידע הנחוץ לכם על השיטה שמבטיחה כי ניתן לגמול את הפעוט שלכם בסוף שבוע ארוך אחד בלבד (משפחה)

כמה רווקים מחכים להיכנס תחתיה? חופה יהודית
שידוכיםהמקצוע היהודי עתיק היומין ששודרג ע"י יזמי הייטק

בקול רעש גדול פרצה לתודעת הציבור החרדי העובדה כי הטכנולוגיה גויסה לאחד מנושאי הליבה הכי קריטיים בציבור, מוסד השדכנות • כל הפרטים על המערכת החדשנית של אתר 'קידושין' (חרדים ,שיווקי)

טריק 30 השניות: כך תדעו בפגישה ראשונה האם השידוך טוב
שידוכיםטריק 30 השניות: כך תדעו בפגישה ראשונה האם השידוך טוב

גם אם אין אלופים מכם בזיהוי אופי של בן אדם, כבר בדקה הראשונה של ההיכרות ביניכם, בפגישה ראשונה אתם מרוגשים מדי ועלולים להפעיל שיקול דעת לקוי. כך תגלו במהירות מי יושב מולכם (שידוכים)

למה מסיבות יום הולדת מבלבלות ילדים קטנים
תרבותלמה מסיבות יום הולדת מבלבלות ילדים קטנים

על פי מחקר מתוק למדי, ילדים בגילאי 3-5 מאמינים שמסיבות יום הולדת הן הסיבה לכך שאנו מזדקנים ובלעדיהן לא היינו מתבגרים כלל וכלל, וגם שהזדקנות זה עניין של בחירה. הנה כל הפרטים (משפחה)

הבגד עושה את האדם: הפסיכולוגיה שמאחורי הלבוש
תרבותהבגד עושה את האדם: הפסיכולוגיה שמאחורי הלבוש

בראיונות עבודה ובפגישות למיניהן, גברים ונשים כאחד, עושים מאמצים כדי להדהים את האדם עימו הם נפגשים. לבוש נכון אינו רלוונטי רק למועדים מיוחדים, אלא חשוב גם בחיי היום ובעל השפעה (תרבות)

השקט שלפני הסערה
בביתמארחים? שיטת 15X15X15 תשמור על השפיות שלכם

לארח זה כיף. האווירה, האוכל, ההמולה. אך זו גם פעולה שדורשת לא מעט כוח וסבלנות. הנה שיטה שתסייע לכם להרגע ולהכין את עצמכם להימצאות של אורחים בביתכם: לפני, תוך כדי ולאחר עזיבתם (משפחה)

אילוסטרציה
גרפולוגיהאיך ציור של עץ יכול לגלות על המשברים שעברתם?

פי שקיימים בעץ תהליכי צמיחה ופריחה, לעומת תקופות של יובש ושלכת, כך גם האדם עובר תקופות שונות בחייו. הגרפולוגית תמר פינקלשטיין מדגימה הלכה למעשה (גרפולוגיה)

הגברת הראשונה והנשיא טראמפ
גרפולוגיהמה כתב היד של מלניה טראמפ אומר עליה?

שנה לניצחון המפתיע של בני הזוג טראמפ בקרב על הבית הלבן, זהו זמן טוב לנתח את כתב ידה של הגברת הראשונה ורעייתו של נשיא ארצות הברית - מלניה טראמפ. ניתוח מיוחד (גרפולוגיה)

הגיע הזמן: מחקר טוען כי עוקצנות טובה לאנושות
אימון אישיהגיע הזמן: מחקר טוען כי עוקצנות טובה לאנושות

גם אנשים עוקצניים, פחות אוהבים כשהלעגנות מכוונת אליהם. זהו טבע האדם. אממה, מחקר בעל ערך רב טוען כי דיבור סרקסטי טוב לכל הצדדים הנחשפים אליו. ידענו שאנחנו עושים משהו נכון (אימון אישי)

זה בדיוק הזמן הנדרש ליצירת חברות, על פי מחקר
אימון אישיזה בדיוק הזמן הנדרש ליצירת חברות, על פי מחקר

כמבוגרים, רכישת חברויות חדשות יכולה להיות אתגר, במיוחד כאשר לעבודה ולמשפחה ישנה קדימות, כמובן. תמו הזמנים בהם השותף לחוג היצירה נהפך לבי אף אף. טוב שמחקר חשוב בא לעזרתנו (אימון אישי)

משפחה

משפחה היא מערכת עדינה ומורכבת מזוגיות, שלום בית וחינוך הילדים. במדור משפחה של כיכר השבת, תמצאו כתבות מרתקות, מאמרים מדעיים ועצות מומחים למשפחה החרדית

עדכונים
כיכר facebook
תענית אסתר, יום העגונה / טור דעה
פייני סוקניק
תענית אסתר, יום העגונה / טור דעה
י"ג באדר ב' תשעט
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
הרב אבי אביטן
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
י"ז באב תשעח27