ליצמן  הר הבית  244  8 דברים
מחקר: החום בחוץ גורם לנו להיות אנשים פחות טוביםמחקר: החום בחוץ גורם לנו להיות אנשים פחות טובים
י"ח באב תשעט | 19.08.19
חבר מתקשר ומבקש טובה. מוכנים ברצון לתת לו יד או לא? הכל תלוי בגורם אחד בלתי צפוי: החום. כן, ע"פ מחקר שבדק את הנושא, סביבות חמות ולא נוחות מפחיתות את הסיכויים שלנו לעזור לאחרים (תרבות)
כך תקבלו החלטות בקלות ו'תחתכו עניינים'כך תקבלו החלטות בקלות ו'תחתכו עניינים'תהילה אלטמן
אתם מתמקדים כ"כ בבחירה המושלמת, עד שאתם ממשיכים לחשוב על האפשרויות שקודם שללתם? אולי יש לכם FOBO - פחד מאופציה טובה יותר. כך תתגברו עליו (אימון אישי)
נסתר וגלוי: איך נדע מה 'סוד החיים' שלנו?נסתר וגלוי: איך נדע מה 'סוד החיים' שלנו?כיכר השבת5
הפעם, מדבר אליקים ביננשטוק על תפקידנו כנבראים והיכן רואים את ביצוע התפקיד שנועד לנו, בכתב, בתווי פנים וציורים. 'אנחנו רק צינור שמעביר את מה שקיבלנו' (גרפולוגיה)
הדרך הטובה ביותר לעזור לחבר בדיכאוןהדרך הטובה ביותר לעזור לחבר בדיכאוןתהילה אלטמן1
כשחבר או בן משפחה שלנו שרוי בדיכאון, אנחנו נוטים להתרחק ממנו, כי לא נעים לנו לשהות במחיצת אנשים מדוכדכים ולעתים אנו עושים זאת בעקבות בקשתו לקבל מעט פסק זמן. מסתבר שזה צעד שגוי (אימון אישי)
עד כמה האינטליגנציה הרגשית שלכם גבוהה?עד כמה האינטליגנציה הרגשית שלכם גבוהה?תהילה אלטמן
אנו חיים בעולם חברתי, נרצה או לא. אנשים בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה מסוגלים להתגבר על קונפליקטים ולהצליח יותר. אז איך תדעו היכן אתם ממוקמים במדד ה-EQ ולשפר את מצבכם? (אימון אישי)
חוזרים לבית הספר: היכן משתלם לקנות ציוד
צרכנותחוזרים לבית הספר: היכן משתלם לקנות ציוד

החופש הגדול הוא עסק יקר ומיד אחריו מגיע פרויקט יקר לא פחות: החזרה ללימודים. עשינו לכם סדר ובדקנו איזו רשת מציעה סל קניות לבית הספר במחיר הזול ביותר (צרכנות)

אילוסטרציה
צרכנותהמשכנתא מכבידה? לפחות תחסכו בביטוח!

אם הצלחתם למרות עליית מחירי הנדל"ן לרכוש דירה, אז רוב הסיכויים שלקחתם משכנתא, אז בואו תעשו מאמץ אחרון ותצליחו לחסוך מאות שקלים בחודש (ביטוחי, שיווקי)

אילו מטלות בבית גורמות לרוב הוויכוחים?
זוגיותאילו מטלות בבית גורמות לרוב הוויכוחים?

אנשים רבים עם שותפים, ילדים ובני זוג על מטלות הבית שלא מבוצעות או על הדרך הנכונה לטפל בהן. ידיעה אילו משימות בד"כ גורמות לריבים, עלולה לחסוך מכם עוגמת נפש, כי ידע הוא כוח (משפחה)

העצה הזו תשפר לכם את התקשורת בנישואין
זוגיותהעצה הזו תשפר לכם את התקשורת בנישואין

נישואין זו עבודה. עם הבית והילדים, הם מהווים עוד משרה שצריך לתחזק וזה לא פשוט, עד כי התקשורת - המרכיב העיקרי שבהם, לעתים נשחקת מעט. הנה הפתרון (משפחה)

באיזה גיל ילד יכול לשמור על אחיו הצעירים?
חינוך ילדיםבאיזה גיל ילד יכול לשמור על אחיו הצעירים?

הרעיון לצאת לאירוע משפחתי בלי לשלם לבייביסיטר, נשמע כמו סידור מעולה. אבל הוא עובד רק אם הבכור שלכם מעוניין ומסוגל לשמור על אחיו הקטנים. אז מתי מגיע הגיל הזה, שהוא אכן מוכן? (משפחה)

גמילה מחיתולים בלילה? אין דבר כזה
חינוך ילדיםגמילה מחיתולים בלילה? אין דבר כזה

השליטה הלילית יכולה לפגר אחרי השליטה היומית בכמה חודשים עד כמה שנים. זה לא נדיר שילדים (ובעיקר בנים) שנגמלו בגיל שלוש, עדיין ישנו עם חיתול עד גיל שש ויותר (משפחה)

באיזה גיל ילד יכול לנסוע באוטובוס לבד?
הוריםבאיזה גיל ילד יכול לנסוע באוטובוס לבד?

לאפשר לילדכם לנסוע בתחבורה ציבורית לבד אולי נראה מרתיע, אבל הוא עשוי להיות מוכן יותר מכפי שאתם חושבים. בסופו של דבר, הבשלות והנכונות שלו הן אלו שיקבעו. הנה 4 דרכים לבדוק אותן (משפחה)

מתי תינוקות מתחילים לחייך? רופא ילדים עונה
הוריםמתי תינוקות מתחילים לחייך? רופא ילדים עונה

הרך הנולד הטיפוסי מנדב חיוך אמיתי, בערך בגיל חודשיים ואפילו מוקדם / מאוחר יותר. אז מהן הסיבות לחיוך ומה אתם יכולים לעשות כדי לעודד את תינוקכם לחייך? הנה התשובות (משפחה)

הטעויות הנפוצות ביותר בפגישות ראשונות
שידוכיםהטעויות הנפוצות ביותר בפגישות ראשונות

אם לא יהיה לנו על מה לדבר? ואם הוא לא יראה כמו בתמונה? כמה גולשים אמיצים חלקו מהם הדברים שבהם נתקלו בדייטים ראשונים אשר הנמיכו את הסיכויים להמשיך להיפגש עם המשודך (שידוכים, משפחה)

כמה רווקים מחכים להיכנס תחתיה? חופה יהודית
שידוכיםהמקצוע היהודי עתיק היומין ששודרג ע"י יזמי הייטק

בקול רעש גדול פרצה לתודעת הציבור החרדי העובדה כי הטכנולוגיה גויסה לאחד מנושאי הליבה הכי קריטיים בציבור, מוסד השדכנות • כל הפרטים על המערכת החדשנית של אתר 'קידושין' (חרדים ,שיווקי)

קצת יותר ככה, הרבה יותר טוב.
תרבותעונת החתונות - לא בהכרח סיוט // שרי ברינר-שיפמן

זהו. אין מנוס. הגיעה התקופה הזו בשנה שבה אנו נאלצים מדי יום לפקוד חתונה אחר חתונה. הבה נהיה כנים עם עצמנו ומכרינו ונודה, זה סבל. אז מה עושים? הנה המשנה שלי (דעות)

חיים רק פעם אחת
תרבותחסכנות - לא על חשבוני // שרי ברינר-שיפמן

בואו נדבר רגע על כסף. אוקיי, 'כסף' זהו מושג רחב מדי ואנו עלולים להתפזר. במקום זאת, בואו נדסקס על קמצנות, בזבזנות ומה שביניהן ולמה הכסף שלכם חשוב לי יותר מהכסף שלי? (דעות)

הטריילר לסרט "מודה במקצת"
בביתצפו: שולי רנד ותומר קאפון בסרט חרדי חדש

זוכרים מתי הפעם האחרונה שצפיתם בסרט חרדי חדש? לא? גם אנחנו. עשור אחרי בצורת קשה, יוצא סרט חדש שמרגיש כמו קפיצה מתוקה אחורה בזמן. תכינו את הפופקורן (סרטים)

כך תדעו אם הגיע הזמן לגמול את הילד מחיתולים
בביתכך תדעו אם הגיע הזמן לגמול את הילד מחיתולים

בן השנתיים שלך עוד לא "בשל" לגמילה מחיתולים? דעי, הוא לא יקום בבוקר בהיר אחד, יזרוק את החיתולים ויתיישב על האסלה. הנה סימנים שיעזרו לך להחליט אם הגיעה העת להתחיל בתהליך (בבית)

מי אנחנו? • נסתר וגלוי: מסע אל נבכי הנפש
גרפולוגיהמי אנחנו? • נסתר וגלוי: מסע אל נבכי הנפש

התוכנית, בהגשת אליקים ביננשטוק, עוסקת במסע אל נבכי הנפש, מי אנחנו? מה נכון עבורנו? ממה אנחנו צריכים להיפטר? ושאלות נוספות המעסיקות אותנו תדיר (גרפולוגיה)

אילוסטרציה
גרפולוגיהאיך ציור של עץ יכול לגלות על המשברים שעברתם?

פי שקיימים בעץ תהליכי צמיחה ופריחה, לעומת תקופות של יובש ושלכת, כך גם האדם עובר תקופות שונות בחייו. הגרפולוגית תמר פינקלשטיין מדגימה הלכה למעשה (גרפולוגיה)

5 סימנים שהפסיכולוג שלכם לא מתאים לכם
אימון אישי5 סימנים שהפסיכולוג שלכם לא מתאים לכם

אם אתם מסופקים לגבי המטפל שלכם, להלן 5 סימנים לכך שאיש המקצוע שאצלו אתם מפקידים מדי שבוע 500 שקלים טבין ותקילין - אכן לא האידיאלי עבורכם (אימון אישי, משפחה)

5 משפטי קסם שיהפכו אתכם למארחים המושלמים
אימון אישי5 משפטי קסם שיהפכו אתכם למארחים המושלמים

האח והגיסה מגיעים אליכם לשבת עם שני ילדיהם. זו אמורה להיות חוויה מהנה לכולם ואתם עושים הכל כדי שהיא באמת תהיה כזו. הנה 5 ביטויים שאם תגידו אותם, תגרמו להם להרגיש הכי בנוח שיש (משפחה)

משפחה

משפחה היא מערכת עדינה ומורכבת מזוגיות, שלום בית וחינוך הילדים. במדור משפחה של כיכר השבת, תמצאו כתבות מרתקות, מאמרים מדעיים ועצות מומחים למשפחה החרדית

עדכונים
כיכר facebook
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלי
שרי ברינר שיפמן
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלי
י"א באייר תשעט18
תענית אסתר, יום העגונה / טור דעה
פייני סוקניק
תענית אסתר, יום העגונה / טור דעה
י"ג באדר ב' תשעט18
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
הרב אבי אביטן
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
י"ז באב תשעח27