9 דברים שרק ילדים בכורים יודעים9 דברים שרק ילדים בכורים יודעים
י"א בסיון תשפ | 03.06.20
הפכתם את אבא ואמא שלכם להורים? אשריכם. אתם יודעים שיש לכם כוח מיוחד ולעתים קרובות אתם אלו שמכתיבים בבית את סדר היום. הנה 9 דברים שעלולים לעורר בכם הזדהות גדולה, כאחים בכורים (משפחה)
תלך לבלי שוב // דפנה קורץתלך לבלי שוב // דפנה קורץדפנה קורץ2
היא ממענת, לא מעוניינת, רוצה להישאר, משקרת, מסתתרת וגורמת לנו לאי וודאות (תרבות משפחה)
מדי פעם כדאי לעצור3 דרכים לחסוך ולצנן את הבית ללא מזגןכיכר השבת6
שהייה ממושכת במקום סגור עם תחלופת אוויר שמגיעה מהמזגן בלבד - אינה בריאה ועלולה לכאוב בכיס. בתקופה שכולנו מנסים לחסוך, הנה אלטרנטיבות ששווה לנסות (בבית)
נעשה ונשמע // דפנה קורץנעשה ונשמע // דפנה קורץדפנה קורץ1
כל שנה, מאז אותן נעשה ונשמע, לקראת הקבלה הראשונה, היינו שם, התכוננו, התאספנו, התרגשנו חיכינו ידענו שונים היינו, רצינו וזאת בלי שידענו איך ומה כמה נצטרך (תרבות)
איך להישמר מאינפורמציה מזיקה? • צפואיך להישמר מאינפורמציה מזיקה? • צפואליקים ביננשטוק3
השבוע בתכנית 'נסתר וגלוי' עם אליקים ביננשטוק: כולנו רוצים להרגיש מלאי אנרגיה ומוטיבציה, אבל מי יכול לומר שכך זה אצלו בכל יום? • זה מה שאתם צריכים כדי להשיג (כיכר TV)
אילוסטרציה
צרכנותלכל הדעות וכמעט בכל הארץ: בשרים בטעם שלך

מהפכת הכשרות של המותג 'וולדאן מהדרין' שחוללה מהפך בבתי ישראל, גם לפי שיטת מרן הבית יוסף - ממשיכה כעת גם לאונליין וכמעט לכל הארץ(צרכנות, מקודם)

אילוסטרציה
צרכנותתודיעו לחורף שהוא יכול לבוא - אנחנו מוכנים!

חשבנו שהוא יגיע במלוא העוצמה, ישטוף את הארץ בגשמים נקיים וישליט קור בפנים ובחוץ. הוצאנו מעילים ושמיכות ועדיין הוא מתמהמה, אבל מה זה משנה? אנחנו מוכנים לחורף, ולשבתות חורף עוד יותר! (משפחה, מקודם)

תמונת אילוסטרציה
זוגיותאני רווקה בת 25, וכבר לא מאמינה שאתחתן

אני רווקה בת 25 אין לי כמעט הצעות ואלו שהיו לא התקדמו. אני כבר לא מאמינה שאתחתן, וכבד עלי כל המחויבות של אישה בשביל זוגיות • שאלה של מתבגרת - והתשובה (זוגיות)

מגשרת: אלו מילות הקסם שיחתמו כל ויכוח
זוגיותמגשרת: אלו מילות הקסם שיחתמו כל ויכוח

לפעמים אתם נקלעים לעימות עם בן/בת הזוג והייתם שמחים שיהיה לכם בבית מתווך מקצועי. יש טריק אחד שמסייע להגיע להבנה עם הצד השני, בכל עת ובכל מצב (משפחה)

אילוסטרציה
חינוך ילדיםההמלצה שלנו: ערוץ סרטים וסדרות חינוכיות לילדים ונוער

איך מתמודדים עכשיו עם שעות על שעות בהן צריך להעסיק את הילדים ואפילו היציאה מחוץ לבית בלתי אפשרית? כמה אפשר לתת לילד דפים וצבעים? כמה אפשר משחקי קופסא? (חינוך, מקודם)

מנוחה פוקס להורים ולילדים: "דנידון הנמוך"
חינוך ילדיםמנוחה פוקס להורים ולילדים: "דנידון הנמוך"

הסופרת והמחנכת מנוחה פוקס מקריאה סיפור נוסף מסדרת 'הדינדונים' פרי עטה, ומציעה כהרגלה גם טיפים עבורכם - ההורים: הילד נמוך - ולא אוהב את זה, מה עושים? צפו (ילדים)

כך תכינו גירים מקליפות של ביצים
הוריםכך תכינו גירים מקליפות של ביצים

גם אתם יכולים להתרפק על זיכרונות ילדות נוסטלגיים על ידי יצירת גירים בבית, יחד עם הקטנים שלכם. זה יותר קל ממה שאתם חושבים ובוודאות, מסובך פחות מהסוודר שאתם מנסים לסרוג (הורים)

אתם לא צריכים להעסיק את הילדים כל היום
הוריםאתם לא צריכים להעסיק את הילדים כל היום

מדריכת הורים עם 3 טעויות שאנחנו עושים הילדים בזמן ההסתגרות הממושכת בבית מפני הקורונה - ואיך לתקן אותן ולהפיק את המירב מהשהות הארוכה יחד (הורים, משפחה)

"אולי הדמעות יצרו את הכלי לברכה..."
שידוכיםכשיודעים לבקש, ההשגחה הפרטית מגיעה...

המשבר שהתחיל בהזמנה פשוטה לאירוע משפחתי הסתיים בשמחה גדולה ● שליחה טובה משמיים אמרה משפט אחד ששינה את נקודת המבט ● ואיזו הפתעה גילתה הכלה הטרייה בחתונתה? (מעניין, מקודם)

איך מוצאים זיווג הגון בפרק ב'? הנה כמה טיפים
שידוכיםאיך מוצאים זיווג הגון בפרק ב'? הנה כמה טיפים

כשתהליך הגירושים המלחיץ נשקף סוף סוף מהמראה האחורית, מגיעות הזדמנויות חדשות לזיווג שני טוב יותר. נכון, זה לא פשוט לצאת לפגישות שכאלו, אבל עם סיעתא דשמיא והכוונה נכונה, תצליחו (משפחה)

באחריותנו במאמרו // דפנה קורץ
תרבותבאחריותנו במאמרו // דפנה קורץ

קיימת או נרדמת, צפה מעל או שוקעת נסתרת, גל אחרון או גל שני, היסוסים מול השלמה, נהירה מול זהירות, הצטופפות בהסכמה, ומסכה אחת שמכסה, שלא מגלה חיוך מפוחד (תרבות)

ילדים, עדיין בבית? בואו ללמוד לצייר 'דבורה'
תרבותילדים, עדיין בבית? בואו ללמוד לצייר 'דבורה'

במיוחד לילדים שנמצאים בבתים, הצייר מענדי ירוסלבסקי, בסדרת סרטונים בהם הוא מסביר לילדים כיצד באמצעות דף ועיפרון ניתן לצייר חיות וגם הפתעה מיוחדת חינם (תרבות)

עינת ישפה
בבית20 טיפים להחזיר את הילדים לשגרה • צפו

עינת ישפה, מנהלת שפ"ח בני ברק, העבירה הרצאה בנושא "בניית שגרה חדשה בתנאים משתנים של אי ודאות" • סיכמנו עבורכן את 20 הסעיפים מתוך ההרצאה המרתקת (משפחה)

מדיח כלים או שטיפה ידנית - מה עדיף?
בביתמדיח כלים או שטיפה ידנית - מה עדיף?

כן, אנו יודעים בוודאות איזו שיטה תעניק לכם זמן נוסף להרים רגל על רגל ולהשתרע על הספה (מניחים במדיח, מפעילים ונגמר הסיפור), אך מה עדיף לכוכב הלכת, לכלים ולארנק שלכם? (בבית)

האימון השביעי: להתמודד עם חרדות ופחדים
גרפולוגיההאימון השביעי: להתמודד עם חרדות ופחדים

אליקים ביננשטוק עם טכניקה לשליטה במחשבות שטורדות אותנו בצל ימי הקורונה. "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם", כלומר יש לנו את האופציה להישמר • צפו בפרק המלא (מעניין)

אילוסטרציה
גרפולוגיהאיך ציור של עץ יכול לגלות על המשברים שעברתם?

פי שקיימים בעץ תהליכי צמיחה ופריחה, לעומת תקופות של יובש ושלכת, כך גם האדם עובר תקופות שונות בחייו. הגרפולוגית תמר פינקלשטיין מדגימה הלכה למעשה (גרפולוגיה)

כך נינצל ממחשבות רעות המזיקות לנו • צפו
אימון אישיכך נינצל ממחשבות רעות המזיקות לנו • צפו

קודם אנחנו נותנים ל'רע' להיכנס אלינו פנימה, אח"כ אנחנו מחליטים להוציא החוצה את התמונות עם הפרשנויות שהענקנו לזה ואנחנו נותנים לזה ביטוי ויצורי (נפש האדם)

צפו: יודע הכל על קורונה? זה יכול גם להזיק
אימון אישיצפו: יודע הכל על קורונה? זה יכול גם להזיק

אנחנו זקוקים לידע כדי להתמודד, אבל ידע יכול לשמש כחרב פיפיות. הוא יכול להרגיע, אך גם להעמיק את החרדה. על כך, יו"ר מכון הקשב חיים דיין, מסביר בסרטון הקצר שלפניכם (נפש האדם, קורונה)

משפחה

משפחה היא מערכת עדינה ומורכבת מזוגיות, שלום בית וחינוך הילדים. במדור משפחה של כיכר השבת, תמצאו כתבות מרתקות, מאמרים מדעיים ועצות מומחים למשפחה החרדית

כיכר facebook
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלי
שרי ברינר שיפמן
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלי
י"א באייר תשעט18
תענית אסתר, יום העגונה / טור דעה
פייני סוקניק
תענית אסתר, יום העגונה / טור דעה
י"ג באדר ב' תשעט18