כך נזהה אנשים בעלי נטיות אובדניות • צפולפני שיהיה מאוחר: כך נזהה אנשים בעלי נטיות אובדניות • צפו
ו' בכסלו תשפ | 04.12.19
בהרבה מקרים, אנו כבני האדם, בסביבה הקרובה של האדם שבחר לשים קץ לחייו, יכולנו למנוע זאת בכך שהיינו מבחינים בסימנים שזועקים מכל פינה • "נסתר וגלוי" עם אליקים ביננשטוק (גרפולוגיה)
מחקרים: סטירות משפיעות לרעה על התנהגותם של ילדיםמחקרים: סטירות משפיעות לרעה על התנהגותם של ילדיםתהילה אלטמן2
נתונים ממחקר שנערך על ידי אוניברסיטת מיזורי, מראים שלא רק שסטירה מדי פעם לא יעילה בהטלת סמכות, אלא שלמעשה, יש לה השפעה הפוכה ואי אפשר להתעלם מהמידע הזה (משפחה)
מחקר: רכיבה על סוסים משפרת את האינטליגנציהמחקר: רכיבה על סוסים משפרת את האינטליגנציהתהילה אלטמן
במחקר, ילדים נתבקשו לענות על שאלות כלליות ומתמטיות, לפני ואחרי שהשתתפו ברכיבה על סוסים. התוצאות הראה כי הפעילות הכפרית הזו מרחיבה את הזיכרון, יכולת פתרון הבעיות והלמידה (משפחה)
מחקר מרתק: אפיה יכולה לרפא דיכאון חורףמחקר מרתק: אפיה יכולה לרפא דיכאון חורףתהילה אלטמן
מדענים עקבו אחר 658 אנשים במשך שבועיים וגילו שמי שהרגיש שמח ונלהב יותר לגבי ביצוע משימותיו, הוא שהשלים באופן קבוע פעילויות יומיומיות דוגמת אפייה (מעניין)
למה ללכת לישון אחרי מריבה עם בן הזוג זה כה גרועלמה ללכת לישון אחרי מריבה עם בן הזוג זה כה גרועתהילה אלטמן1
אמא הזהירה אותנו פעמים רבות לא ללכת לישון אחרי ריב עם בן הזוג, מבלי להתפייס קודם. מסתבר, שכמו כל דבר שאמא אומרת, יש לדברים ביסוס ממשי (ואפילו מדעי) ויש לקחת אותם ברצינות גמורה (משפחה)
ידע וניסיון קליני רב שנים, שמניב הצלחות רבות -נעמי דרור
צרכנותלחוות לידה זורמת והרמונית בסיוע חכמת הרפואה הסינית

אפשר לחוות חווית לידה טובה, אך אם תתכונני אליה תחווי אותה בצורה הרבה יותר טובה, חכמה סינית עתיקה שתורגמה לימינו אנו מחוללת תהליכים פיזיים ללא התערבות רפואית (בריאות)

אילוסטרציה
צרכנותסוכן ביטוח מאנ"ש שחוסך אלפים ללקוחותיו

אם אתם ברי מזל שהצליחו למרות עליית מחירי הנדל"ן לרכוש דירה, רוב הסיכויים שרכשתם אותה בעזרת משכנתא, אז בואו ותעשו מאמץ אחרון - לחסוך עוד מאות שקלים בחודש (שיווקי)

5 דברים שאסור לומר לאישה / לבעל ליד הילדים
זוגיות5 דברים שאסור לומר לאישה / לבעל ליד הילדים

לכל זוג יש קונפליקטים וכולנו אומרים לעתים לבן הזוג דברים שאנו מתחרטים עליהם. העימותים האלה יכולים לזלוג לסלון או למטבח, שם הילדים שומעים, אפילו אם נראה שלא (משפחה)

9 סימנים שיעידו שהנישואים שלכם בריאים
זוגיות9 סימנים שיעידו שהנישואים שלכם בריאים

אם שורר אצלכם שלום בית, אתם כנראה לא צריכים סימנים שיצביעו על כך וגם אם לא, חלילה, תחושת הבטן שלכם תדע להנחות אתכם, אבל תמיד נחמד למצוא אסמכתאות לדברים (משפחה)

אילוסטרציה
חינוך ילדיםכולם מתאחדים - "יש סיכוי לנוער בסיכון"

לאחר שנה של פעילות משותפת וחיבורים בין משרדי הממשלה, אנשי החינוך הורים ומחנכים, נוער בסיכוי 2 יוצא לדרך - שרי הממשלה, ראשי ערים ובכירי המשרדים ישתתפו בכנס המקצועי, "התגייסות כלל מערכתית" (חנוך לנוער, מקודם)

רופא ילדים: בן 8 צריך להכין אוכל לבד
חינוך ילדיםרופא ילדים: בן 8 צריך להכין אוכל לבד

אריזת ארוחת הבוקר של הילדים לביה"ס, היא סיפור מסובך. עלינו ליצור קופסא שתכיל את כל אבות המזון ועדיין תהיה צבעונית ומפתה. ובכן, יתכן שלעולם לא תצטרכו להיות מוטרדים מהנושא הזה שוב (משפחה)

אמהות משוגעת: בעיות נפוצות בגידול ילדים ופתרונות • האזינו
הוריםאמהות משוגעת: בעיות נפוצות בגידול ילדים ופתרונות • האזינו

2 אמהות לא קונבנציונליות ישבו לפטפט על הצאצאים שלהן. בין הנושאים שעלו בשיחתן: איך מציבים גבולות לילדים, איך מפתחים את הבטחון העצמי שלהם ועוד. הקשיבו ולמדו (משפחה)

4 דרכים יצירתיות להשתעשע עם הילדים
הורים4 דרכים יצירתיות להשתעשע עם הילדים

להודות שאתם לא אוהבים לשחק עם ילדיכם, זה לא עניין של מה בכך, אבל לא תמיד מתחשק להתיישב על הרצפה, במקום "לתקתק" את הבית. למזלכם, יש עוד דרכים להשקיע ביורשי העצר (משפחה)

"אולי הדמעות יצרו את הכלי לברכה..."
שידוכיםכשיודעים לבקש, ההשגחה הפרטית מגיעה...

המשבר שהתחיל בהזמנה פשוטה לאירוע משפחתי הסתיים בשמחה גדולה ● שליחה טובה משמיים אמרה משפט אחד ששינה את נקודת המבט ● ואיזו הפתעה גילתה הכלה הטרייה בחתונתה? (מעניין, מקודם)

איך מוצאים זיווג הגון בפרק ב'? הנה כמה טיפים
שידוכיםאיך מוצאים זיווג הגון בפרק ב'? הנה כמה טיפים

כשתהליך הגירושים המלחיץ נשקף סוף סוף מהמראה האחורית, מגיעות הזדמנויות חדשות לזיווג שני טוב יותר. נכון, זה לא פשוט לצאת לפגישות שכאלו, אבל עם סיעתא דשמיא והכוונה נכונה, תצליחו (משפחה)

מחקר: אנשים נדיבים מאושרים הרבה יותר
תרבותמחקר: אנשים נדיבים מאושרים הרבה יותר

זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל תוצאות של סקר רב משתתפים חושפות קשר חד משמעי בין חוסר אנוכיות לסיפוק מהחיים בכל ההיבטים: בחברויות, בחיי משפחה, בזוגיות, בקריירה ובכספים (תרבות)

אל תשלימו את הדיבור שלי // ישראל שטרן
תרבותאל תשלימו את הדיבור שלי // ישראל שטרן

הגמגום השתלט על המילים שלי, כאילו היה שדון, שעמד לי בגרון ותפס אותן - ישראל שטרן, מנהל השלוחה החרדית של אמב"י - ארגון המגמגמים בישראל, מספר איך חיים עם גמגום (דעות)

טוב שכן קרוב? התמודדו עם שכנים בעייתיים
בביתטוב שכן קרוב? התמודדו עם שכנים בעייתיים

אתם יכולים לבחור את החברים שלכם, אבל לא תמיד יכולים לבחור את השכנים שלכם. כך תחיו באותו בנין בשלום ואחווה עם 4 סוגים של שכנים: מהמרעישים ועד החטטניים (משפחה)

הילדה שהצלתי - בפיג'מות // משה מנס
בביתהילדה שהצלתי - בפיג'מות // משה מנס

את ההרגשה והמראה הזה לא אשכח לעולם. תינוקת בת חצי שנה, כחולה, מחוסרת הכרה, כמו בובה רק אמתית. הראש שמוט לאחור וכשאני צובט אותה, אין שום תגובה (טור אישי)

אליקים מסביר: כך תזהו אנשי ביצוע ואומץ
גרפולוגיהאליקים מסביר: כך תזהו אנשי ביצוע ואומץ

נתי רוטר, ראש צוות לוגיסטיקה יחידות מיוחדות - זק"א, משמש כצוללן במקרי חירום ושיגרה. בתכנית "נסתר וגלוי" הסביר ביננשטוק כיצד ניתן לראות עליו את תכונת הביצוע (גרפולוגיה)

כך תדעו באיזו תחום לעסוק בו בחייכם • צפו
גרפולוגיהכך תדעו באיזו תחום לעסוק בו בחייכם • צפו

איך נדע לפי תווי הפנים שלנו, באיזה מקצוע לבחור בכדי להתפרנס בחיים? בתכנית "נסתר וגלוי באולפן "כיכר השבת" מסביר אליקים ביננשטוק כיצד לזהות זאת (גרפולוגיה)

גשם של דמעות: על הצפה רגשית ומניעתה
אימון אישיגשם של דמעות: על הצפה רגשית ומניעתה

לצעוק ללא שליטה זו התגובה הנפוצה ביותר למצבי לחץ או הצפה רגשית. זו התרחשות נוראית ועדיין, שכיחה מאד. הנה 3 דברים שכדאי להבין על שיטפונות רגשיים, כדי שתוכלו לחלץ את עצמכם מהם (אימון אישי)

על הדבש ועל העוקץ בחיי נישואין
אימון אישיעל הדבש ועל העוקץ בחיי נישואין

מנהגי התקופה מסמלים עבורנו דרך למידה להתנהלות בחיים. האחד מתקיים בחודש אלול והוא אמירת "סליחות" והשני מתקיים ביום הראשון של ר"ה, בו הולכים ליד נהר/מים זורמים לומר "תשליך" (משפחה, דעות)

משפחה

משפחה היא מערכת עדינה ומורכבת מזוגיות, שלום בית וחינוך הילדים. במדור משפחה של כיכר השבת, תמצאו כתבות מרתקות, מאמרים מדעיים ועצות מומחים למשפחה החרדית

עדכונים
כיכר facebook
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלי
שרי ברינר שיפמן
סיפור אמיתי: המחיר הכבד של היושרה שלי
י"א באייר תשעט18
תענית אסתר, יום העגונה / טור דעה
פייני סוקניק
תענית אסתר, יום העגונה / טור דעה
י"ג באדר ב' תשעט18