אאא

בני משפחתו של השר לשרותי דת, יעקב מרגי, נפגעו אתמול במתקפת הרקטות על באר-שבע.

מרגי הגיע אתמול לבית החולים סורוקה ושהה סמוך למיטתם במשך שעות ארוכות.

"כל הלילה הייתי בבית החולים. האב והאם, שהם גיסי וגיסתי, יצאו מחדרי הניתוח רק לקראת הבוקר אחרי סדרת ניתוחים של הוצאת רסיסים", סיפר מרגי לגלי צה"ל. "הבעיה הגדולה שלנו היא עם הבת הגדולה, שנמצאת במצב אנוש. הרופאים ממשיכים להיאבק על חייה".

האב שנפגע הוא גמלאי שעבד במתקן בטחוני, רעייתו עוסקת בחינוך והבת לומדת לתואר ראשון.

בני המשפחה נשמעו להוראות כוחות הביטחון, אולם הטיל פגע בהם. "הם יצאו במוצאי שבת מבאר-שבע ופתאום נשמעה אזעקה. הם רצו לכיוון בית שבסופו של דבר נפגע מטיל הגראד. למרבה הנס, האם שכבה על בתה וכך ניצלה", הוא מספר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מרגי חש לראשונה על בשרו את כאבם של תושבי הדרום, המתמודדים בימים האחרונים עם אש בלתי פוסקת מרצועת עזה.

"זה יכול לקרות לכל אחד", הוא אומר, "לכן צריך לנקוט תמיד בכל האמצעי זהירות. גם אנחנו, כמדינה, צריכים לנקוט צעדים במטרה להחזיר את כושר ההרתעה של מדינת ישראל, כמו שנהגנו במבצע עופרת יצוקה. תעוזת המחבלים וארגוני הטרור צריכה להדליק נורה אדומה. בסופו של דבר, לא יהיה מנוס מפעולה מאוד אסטרטגית וכואבת".

הממשלה, סבור מרגי, תכריע בסופו של דבר על היקף התגובה. "צריך רק לקבוע את המינון, את רמת הפגיעה, את רמת הכאב - ולבצע אותן. אני לא יועץ בטחוני, אבל בעיני, אסור בתחליט האיסור שאירגוני הטרור יהיו אלה שיכתיבו את ההתנהלות במדינת ישראל - אנחנו אלה שצריכים להכתיב את כללי המשחק".