אאא

מוסא טיט, הוא המחבל שרצח את הנער שלמה נתיב ז"ל בבת-עין. המחבל נעצר לפני כשבועיים על-ידי השב"כ, צה"ל ומג"ב. כך הותר הבוקר לפרסום.

שלמה נתיב, בן 13, נרצח בתחילת החודש במהלומות גרזן על ידי המחבל, שחדר להתנחלות בגוש עציון. בפיגוע נפצע באורח קל ילד בן 7. לאחר הפיגוע פתח צה"ל בסריקות נרחבות באזור, וביקש מהתושבים להישאר בבתים.

המחבל בן 26, תושב חירבת צפא, הודה בחקירה כי ביצע את הפיגוע מסיבות דתיות. לדבריו, הוא רצה למות כשאהיד. עוד סיפר בחקירתו כי את הגרזן והסכין רכש כשבועיים מראש, הסתיר אותם בוואדי הסמוך לבת עין ובבוקר הפיגוע אסף אותם. המחבל סיפר כי לאחר שחדר ליישוב, הוא זיהה ילדים ותקף אותם.

תחילה דקר עם סכין את שלמה נתיב ז"ל, בהמשך תקף באמצעות גרזן את יאיר גמליאל ומשם פנה לתקוף ילד שלישי שהצליח להימלט.

בשלב זה, לאחר שתושבים ביישוב החלו להיאבק עימו, נמלט המחבל מהזירה לכוון כפרו, חרבת צפא.

בחקירתו סיפר המחבל כי השמיד חלק מהראיות הקושרות אותו לפיגוע וכי לאחר המעשה המשיך בחייו הרגילים מתוך אמונה כי לא ייתפס. הוא כתב כשבוע וחצי לפני הפיגוע צוואה, אותה הסגיר בחקירתו.

בתגובה לתפיסת המחבל אמר ראש המועצה האזורית גוש עציון, שאול גולדשטיין: "אנו מברכים את כוחות הביטחון על פעילותם היעילה. הפיגוע ממחיש את האווירה הציבורית השוררת באוכלוסייה הפלסטינית, המעודדת פגיעה ורצח של ישראלים חפים מפשע וממנה צומחים אותם מחבלים בודדים".

בני משפחתו של נתיב הי"ד אמרו בעקבות פרסום דבר מעצרו של המחבל - כי הם דורשים להטיל עונש מוות על רוצח בנם. "רוצח כזה שפל לא צריך להישאר בחיים", אמר האח.

אדם נתיב, אחיו של שלמה: "אסור לנו לאפשר שזה יהיה עוד אירוע, אסור לנו שזה יהפוך לשיגרה. אנחנו צריכים לעשות הכל שהדבר לא יישנה, ובמקום להיות במיגננה כל הזמן, יש להיות במתקפה על-מנת להרתיע".