אאא

בזמן המבצע להשבת ילדיהם, משפחות החטופים תמכו בפעולות ראשי המערכת הביטחונית והמדינית, אך כעת, הביקורת מתחילה לצוף על פני השטח. לדבריהם, הייתה התנהלות כושלת בטיפול המשטרה והתגובה ההולמת היא מבצע רחב היקף.

קרוב משפחתו של נפתלי פרנקל, יוצא חוצץ נגד גורמי הביטחון שלטענתו, הוליכו שולל את בני המשפחה ועיוותו בכוונה מידע הנוגע להקלטת השיחה אל מוקד 100: "אתה שומע את ההקלטה ואתה פשוט לא מבין איך השוטרים לא שמעו את המילים, איך הם לא שמעו את היריות, זה פשוט מדאיג. מדאיג אותי עוד יותר שפשוט שיקרו אותנו ואמרו לנו שלא שומעים בבירור את המילים 'חטפו אותי' וכי מהשיחה לא ניתן להבין בבירור שמדובר בשיחה על חטיפה? אני מתקומם ואומר ריבונו של עולם, למה?".

הקבינט מדיני-ביטחוני התכנס פעמיים מאז גילוי גופות הנרצחים, אך החלטה טרם התקבלה. קרוב המשפחה סבור כי יש להגיב בחריפות שתרתיע את פעילי הטרור: "מאז שמצאו אותם מדברים במערכת הפוליטית על לצאת לכיבוש עזה ולצאת למבצע נרחב, ואני חושב שזה נכון לעשות את זה. גורמי הטרור צריכים להבין כי מי שמכה בנו יקבל מכה קשה וכואבת. לפי הפעלות עד עכשיו ברור שהטרור לא חושש, כי פשוט לא עושים מספיק בשביל להרתיע אותם. מעצרים לא מספיק בשביל להרתיע".

לדבריו, ללא מבצע רחב היקף, קיים חשש סביר ממקרי חטיפת ישראלים נוספים: "הצבא צריך לצאת ולכבוש את הרצועה ובמקביל גם לפגוע בראשי ארגוני הטרור. רק אז נהיה בטוחים שאייל, גיל-עד ונפתלי היו האחרונים שנחטפו, אחרת זה לא יהיה ברור בכלל. זה יכול להיות עוד פעם, ומי יודע מי הוא הנער הבא שייחטף חס ושלום. הספיקו לנו שלושה, לא רוצים עוד. נקודה".

קרוב המשפחה הוסיף כי "אנחנו נמצאים בימי השבעה ולכן מעדיפים כמה שפחות למתוח ביקורת ולבקש הבהרות, אבל ברור שבסופו של יום מישהו יצטרך לתת את הדין על מה שהיה. לא ייתכן שהשיירה תעבור מבלי שמישהו ישלם על כך בתפקידו. נגמר העידן שבו הכול עובר חלק".