אאא

אין כשרות ב"אסף הרופא"? במשרד הבריאות הגיבו הערב (חמישי) בחריפות להודעת הרבנות הראשית לפיה בית החולים "אסף הרופא" אינו נמצא עוד תחת כשרות בעקבות אי מינוי רב לבית החולים, ואמרו כי ההודעה עלולה לסכן חיי אדם.  

"בית החולים 'אסף הרופא' מקפיד על הכשרות ומפוקח על ידי משגיח כשרות של הרבנות הראשית לישראל. הודעת הרבנות הראשית תמוהה מאוד, מטעה את הציבור ועשויה לסכן חיי חולים שיסרבו לאכול, או נפגעים דתיים שיסרבו להתפנות לבית החולים בשל מצג שווא שכביכול בית החולים הפסיק להיות מפוקח על ידה" נאמר בתגובת משרד הבריאות.

"בית החולים נאלץ לסיים את עבודתו של רב בית החולים לפני כחודשיים, לאחר שנשפט על ידי בית הדין למשמעת של נציבות המדינה, ונמצא אשם במעשים חמורים. בית החולים המשיך להיות מפוקח כל העת על ידי משגיח כשרות של הרבנות הראשית וממלא מקום הרב של בית החולים. תמוה שהרבנות החליטה להוציא הודעה שכזו בשל פיטורים של רב שסרח".

כאמור, בהודעת הרבנות שפורסמה ב"כיכר השבת" בצהריים נאמר כי מעתה ואילך בית החולים אסף הרופא בצריפין פועל ללא תעודת כשרות כלל, זאת לאור העובדה כי לפני כחודשיים פנה ראש אגף הכשרות הארצית ברבנות אל מנכ"ל בית החולים והסביר לו כי עליו למצוא רב מחליף, אך למרות חילופי המכתבים בין השניים, רב לא מונה. בית החולים אסף הרופא, הוא הרביעי בגודלו בישראל, ונמצאות בו כ-800 מיטות. 

הרב רפי יוחאי, מנהל היחידה הארצית לאכיפת חוק הונאה ברבנות הראשית, הסביר ל"כיכר השבת" על הצעד בו נקטו ברבנות: "עצם המציאות שבה המקום נמצא ללא רב בית החולים שחלק מתפקידו הוא ביצוע השגחה, בעוד שהמקום הזה נותן מאות מנות ביום בשרי וחלבי, זו בעיה בלתי נסבלת. גם אם רב בית החולים עוזב את המקום והעסק הזה לא מטופל ולא מדווח מיידי, זאת אומרת שיש פה בעיה בהבנה מהו תפקידו של הרב ביחס למטרות השגחה".

הרב יוחאי הוסיף: "הם ניסו לומר שהם ימצאו פתרון לנושא אך לא נמצא כל פתרון, לאור זאת הוצאנו שני מכתבים בהולים לפיקוד המצב. אנחנו מבקשים שהציבור ידע על המציאות הזאת, יש שם משגיח אחד ללא פיקוח של אף אחד ולמעשה זה לא מספיק, כי במקום כזה ענק חייבים צוות שלם של משגיחים".

זיו מאור, דובר הרבנות הראשית אמר ל"כיכר השבת" כי "ההתרשמות שלנו מהתכתבות בינינו לבין בית החולים היא שההנהלה לא מבינה את החשיבות של העניין ואת המשמעות שלו עבור החולים המאושפזים במחלקות".

בבית החולים טענו מאידך כי מונה ממלא מקום לרב הקודם וכי יצא מכרז לבחירת רב חדש. "הדבר לא הובא לידיעתנו ואנו מוחים על כך".