אאא

שעות ספורות אחרי דבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן "כי לא נכיר בישראל כמדינה יהודית", ישראל מגיבה. "הכרה בישראל כמדינתו הריבונית של העם היהודי היא שלב חיוני והכרחי בתהליך ההתפייסות ההיסטורי שבין ישראל לפלסטינים", נמסר הערב (שני) ממשרד החוץ הישראלי. "ככל שהפלסטינים יקדימו להפנים עובדה מהותית ובסיסית זו, כך יתקדם ויבשיל השלום בין שני העמים".

דבריו של אבו-מאזן התקבלו בזעם בסיעות הימין. בליכוד תקפו בחריפות את הדברים: "זוהי הוכחה נוספת לכך שפני הפלסטינים אינם לשלום אמת עם ישראל", אמר יו"ר צוות התגובות של הליכוד, חבר הכנסת אופיר אקוניס. לדבריו, "משמעות דבריו של אבו מאזן היא שהפלסטינים אינם רוצים שתי מדינות לשני עמים. אלא שתי מדינות לעם אחד – העם הפלסטיני". אקוניס הוסיף כי " הכרה פלסטינית במדינה יהודית היא תנאי בסיסי להתקדמות במשא ומתן".

וגם לחבר-הכנסת מיכאל בן-ארי היה מה לומר בנושא: "היום התגלה פרצופו האמיתי של מכחיש השואה אבו מאזן", אמר ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי). לדבריו, " היום ברור שכל משא ומתן הוא שלב נוסף בתוכניות הזדוניות להשמדת ישראל".

כך או כך, אם לשפוט על-פי דבריו של ראש-הממשלה בנימין נתניהו לפני שבועיים, ש"הכרה בישראל כמדינה יהודית היא תנאי הכרחי למו"מ", הרי שאבו-מאזן סתם את הגולל.