אאא

היחידה לקידום נוער, זהו שמו של האגף במשרד החינוך האחראי על קידום נוער. האגף פועל ברשויות מקומיות רבות בארץ, ובכללן באופן מורחב, ברשויות המקומיות החרדיות. האחראי מטעם היחידה לקידום נוער על המגזר החרדי הינו הרב פנחס כהן מביתר.

בימים האחרונים, קבלו מנהלי היחידות הזמנה ליום עיון מיוחד של ההנהלה הבכירה – סגל א´, שייערך ב-24 לחודש. אלא שבתוך ההזמנה המתינה למוזמנים ההפתעה האמיתית: הכנס ייערך ב´משכנות דניאל´ של ´המרכז ליהדות מתקדמת´, הממוקם בשדרות ירושלים 47 יפו.

הבעיה בעניין, יש לציין, היא כפולה. מלבד הטענה על עצם הלגיטימציה אותה מעניק משרד החינוך לגוף הרפורמי הגורם והמעודד התבוללות בעם ישראל, הרי שחלק מעובדי היחידה לקידום נוער, הינם אנשים חרדים המחויבים להשתתף מתוקף תפקידם באירוע. אנשים אלו שכף רגלם לא תדרוך לעולם על מפתן מרכז רפורמי, יאלצו בעל כורחם להיעדר מהכינוס.

ההחלטה על מיקומו של הכנס המדובר תמוהה, בין היתר גם בשל העובדה, כי אין המדובר ביוזמה מקומית זוטרה, אלא באירוע בו צפוי להשתתף בין היתר גם ד"ר שמשון שושני מנכ"ל משרד החינוך. ד"ר שושני נחשב אמנם לאיש שמאל שכיהן בתפקיד תחת שרי העבודה ומרץ, אך כיום שר החינוך הוא החינוך גדעון סער הנחשב לאדם מסורתי, ובעידן כזה מצופה, כי משרד החינוך לא יערוך ימי עיון לבכיריו בשיתוף הרפורמים.

סגן השר במשרד החינוך, הרב מאיר פרוש, אליו פנינו, הופתע למשמע הידיעה, והבטיח לבדוק את הדברים בהקדם.