אאא

המתיחות בין חרדים דתיים וחילונים, ובין תומכי סיעות האופוזיציה והקואליציה לשיא נוסף. הקרע העמוק נסוב סביב התערבות הממשל בנושאי דת ויהדות כמו הדרישה לכפות על חרדים גיוס לצה"ל.

השר נפתלי בנט האחראי על מנהלת השירות האזרחי צפוי להשתתף באירוע הצדעה והוקרה בירושלים למתנדבי השרות האזרחי החרדי, שייערך ביום רביעי בשבוע הבא, אלא שכמה עשרות מתוכם החליטו לפתוח במחאה על השתתפותו תוך החרמת האירוע.

מוביל המחאה שלח הודעה מסודרת למאות משרתים בו הוא מסביר על הצעד כמו גם על הדרישה כי חובה עליהם להשתתף וזאת בשונה מאירועים אחרים בהם לא הייתה מחויבות שכזו.

"בעוד כמה ימים צפוי להתקיים אירוע ומופעלים בימים אלה לחצים ואיומים כלפי משרתי השרות האזרחי החרדי כי חובה עליהם להשתתף בערב ההצעדה", נכתב במייל.

"מטרתו של ערב זה הינו לשרת את האינטרסים הפוליטיים של השר נפתלי בנט שאף אמור לשאת את הנאום המרכזי באותו הערב", נכתב בהודעה, "השר בנט מתכנן לעשות שימוש פוליטי ציני וזול באברכים המשרתים בשרות האזרחי החרדי והכל על מנת להפיק הון פוליטי ואהדה ציבורית מאחיו החילונים".

המשרתים החרדים טוענים כי בעקבות השתתפות בנט מופעלים עליהם לחצים אשר נוגדים את החוק: "בעקבות כך מפעילה מנהלת השרות האזרחי מסכת משומנת של לחצים על משרתי השרות האזרחי שעושים עבודת קודש ובהם אומרים ומודיעים למשרתים כי השתתפותם בערב זה חובה. ומשרתים אשר יסרבו ולא יבואו לערב ההצדעה ינקטו כנגדם צעדים. לידיעת המשרתים אין חובה על פי חוק להשתתף בערב זה ואסור בשום פנים ואופן למנהלת לחייב את המשרתים להשתתף באירוע".

"אנו יהודים החרדים לדבר ה' נפגעי גזרות האחים בנט - לפיד קוראים לכם ומתחננים אחים יקרים משרתים יקרים אנא החרימו וימנעו מהשתתפות בערב זה ואל תתנו יד למבקשי רעתנו המנסים בכל דרך לפגוע בעולם התורה ובציבור החרדי. לא מושטים את הלחי לשונאים, אומרים לבנט לא", נכתב בסיום ההודעה.

אל היוזמה להחרים את האירוע בהשתתפות בנט הצטרפו עד כה עשרות משרתים חרדים שנענו לקריאה להימנע מלתת את הבמה החיובית למי ששותף לגזירות הקשות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גורם בכיר במנהלת דחה בתוקף את הטענה החרדית כאילו הטקס נועד לשרת מטרות פוליטיות של בנט, והזכיר כי מדובר באירוע שנתי שנוסד עוד קודם כניסתו לחיים הפוליטיים.

לשכת השר בנט מסרו בתגובה כי "השר בנט האחראי על המנהלת הוזמן לאירוע והשיב בחיוב".

מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי-לאומי, שר שלום ג'רבי, אמר בתגובה: "מדובר בערב הוקרה ממלכתי שבו מדינת ישראל אומרת תודה למשרתים החרדים הפועלים במגוון תחומי עשייה – ברווחה, בשרותי הצלה, במשטרת ישראל ובגופים נוספים.

"האירוע השנתי הוא חלק בלתי נפרד ממסגרת המסלול, ובמהלכו יועברו למתנדבים נהלים וחומרים אחרים ההכרחיים להמשך שירותם".