אאא

עיתונאי מקור ראשון, שאול שיף, המקורב לחוגי חב"ד וידוע במלחמתו במיסיון ובגרורותיו, תוקף בחריפות ארגונים דתיים וחרדיים כולל גופים חבדיי"ם על שלדבריו נוהגים ליטול כסף מגופים מיסיונרים למחצה. זאת על רקע ביקור האפיפיור בישראל.

הוא מצטט דברים מפי אחד מראשי אותם ארגונים שאמר, כי אותו האיש "יבסס בקרוב את כיסא מלכותו על ירושלים ועל כל הלאומים". וכי אנו מזמינים אתכם לצעוד תחת השלט שלו והצטרפו לאלפי משתתפי הפולחן ,לניסיון בלתי נשכח המשנה את החיים פה בירושלים."

הארגון שבראשו עומד אותו נוצרי ממן בין היתר לדברי שיף את כולל חב"ד ואת מוסדות הרה"ג יצחק דוד גרוסמן שהוא כך על פי דבריו "גדול זוללי הכספים מחבורת המיסיונרים הללו".

שיף תמה, "רבני חב"ד שותקים ולא ברור איך אין מקשיבים לתחנוניו של ראש "יד לאחים", הרב שלום בער ליפשיץ, שבאמתחתו חומר רב על תעלולי המיסיון האוונגליסטי. הכיצד חסידים חוברים לאבי אבות הטומאה הרוחנית בלי להניד עפעף".

והוא מסיים כי, "אין ספק כלל כי הכוס תעבור על כל המתחברים לטומאת ממונם של האוונגליסטים, וכמה מן המוסדות והאישים שילמו ומשלמים כבר את מחיר ההשתחוויה לכסף הכמורה"

שיף גם מציין כי בד"ץ של העדה החרדית ורבנים אחרים אסרו על כך. אך לטענת הנוטלים הם עושים זאת על פי היתר הגר"מ לנדאו שליט"א, רבה של בני ברק.