אאא

כוח צה"ל בגבול לבנון ירה הצהריים (ראשון) לעבר חוליית חמושים חשודים. לפי הודעת צה"ל החולייה חצתה את קו הגבול הבינלאומי ואחד מהם נפגע ככל הנראה מירי מנשק קל. דיווחים בלבנון טוענים כי חייל בצבא המדינה נפצע באורח בינוני בתקרית. החוליה נמלטה צפונה.

על פי הדיווחים, החולייה הלבנונית מנתה שניים או שלושה חמושים, שחצו את קו הגבול בקו הרכס של הר דב - אזור שבו אין גדר. לאחר שזוהו על ידי כוח צה"ל נפתחה לעברם אש.

בצה"ל אומרים כי לא נפתחה אש לכיוון החיילים, זאת בניגוד לטענת הלבנונים. מדובר צה"ל נמסר כי נסיבות האירוע נבדקות. כלי תקשורת לבנוניים דיווחו כי הירי כוון לעבר עמדה של צבא לבנון באזור הר דב, והושב ירי לכיוון הכוח הישראלי.

ברשת "אל מנאר" של חיזבאללה דווח כי החייל נפצע בידו והועבר לבית החולים. לפי הדיווח, סיור של צה"ל התקרב לאזור א-סדאנה והעימות החל כשצבא לבנון ניסה לבלום אותו. גורם ביטחוני אמר לעיתון א-נהאר כי אחרי פציעתו של החייל הלבנוני התקרית דווחה ליוניפ"יל והשקט חזר לאזור.

צבא לבנון הגדיר את התקרית בגבול כאירוע "תקיפה" וכי הם ממשיכים לעקוב אחר המתרחש בתיאום עם כוח יוניפי"ל. בהודעה רשמית שפרסם הצבא נמסר כי אש נפתחה לעבר אחת מעמדותיו באזור א-סדאנה בדרום לבנון. כתוצאה, אחד מהחיילים נפצע באורח לא קשה.

עוד נמסר בהודעה כי כוחות צבא לבנון נכנסו למצב של כוננות ובמקביל נקטו את אמצעי ההגנה הנדרשים.