אאא

המתח בצפון ארץ גובר: לאחר התקיפה השניה של ישראל הלילה (ראשון) בסוריה בתוך 48 שעות, החשש מפני הסלמה בזירה הצפונית גובר.

בצפון הארץ נפסרו שתי סוללות של 'כיפת ברזל' להגנה מפני ירי רקטות. סוללה אחת הוצבה בחיפה והשניה הוצבה בצפת.

לפי הפרסומים בכלי התקשורת, מטוסי חיל האוויר שתקפו הלילה בסוריה חגו מעל שטח לבנון, וגם הבוקר דווח בלבנון על גיחות דומות של חיל האוויר.

בלבנון מדווחים כי צה"ל העלה את הכוננות לאורך הגבול. צבא לבנון וכוחות יוניפ"ל הגבירו את התצפיות באזור מחשש להתפתחויות צבאיות.

הלילה, הופצץ באזור הבירה הסורית דמשק, משלוח נוסף של טילי "פטתח 110" איראניים שיועדו להגיע ליזי החיזבאללה. כפי הנראה היו נפגעים בתקיפה הלילה, אך לא ידוע מספרם ומצבם.

בניגוד לתקיפה בליל שישי, הפעם סוריה היא שהודיעה על התקיפה, אך למרות זאת בישראל מעריכים כי סוריה לא תגיב על התקיפות הללו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כתב רשת סקיי בערבית דיווח כי ההנהגה הצבאית והפוליטית בסוריה התכנסה לדון ולבחון את אופי התגובה שלהם על התקיפה הישראלית.

בתוך כך, גורם ישראלי רשמי אישר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי ישראל תקפה הלילה בפרברי דמשק בסוריה משלוח נשק איראני שיועד לחיזבאללה.

לראשונה, איראן התייחסה הבוקר לתקיפות בסוריה. "התוקפנות הישראלית נגד סוריה - מטרתה לערער את הביטחון באזור ולפגוע ביציבותו", מסר דובר מזשרד החוץ בטהרן.

"על מדינות האזור לפעול ולעמוד בנחישות נגד התוקפנות הישראלית נגד סוריה", טען דובר משרד החוץ והוסיף כי "ישות הכיבוש פועלת ליצור מלחמת אחים עדתית בין המדינות האיסלאמיות, מה שיאפשר לה לפוצץ את המצב באזור".