אאא

מתלמוד לאיפור: ח"כ רות קלדרון (יש עתיד) שחרטה על דגלה את הבאת התלמוד למשכן הכנסת, פנתה למנכ"ל הכנסת רונן פלוט וביקשה כי יקצה חדר שישמש כחדר איפור לחברות הכנסת שנשארות שעות ארוכות במשכן.

קלדרון הוסיפה ואמרה כי את המאפרת שתשמש את חברות הכנסת יממנו חברות הכנסת מכיסן, וזאת כדי שיוכלו להופיע באופן ייצוגי.

"כניסתן של נשים לכנסת הביאה עמה צרכים חדשים, שונים מאלו של גברים. כשאת שם 12 שעות ואז צריכה לעלות לשידור, יש צורך באיפור. ביקשתי מהמנכ"ל איזה חדר ואנחנו נשלם עבור מאפרת. נשים שמעוניינות אולי אפילו פעם בחודש, או מתי שצריך - ישלמו עבור זה", אומרת קלדרון.

"זה לא יהיה איזה איפור תיאטרלי, אבל יש מי שחושבות שכדאי שהאופציה הזאת תהיה קיימת. בעונה הזאת אנחנו לא נמצאות בבית, ימים שלמים אנחנו שם", טוענת קלדרון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מספר ח"כיות מתחו ביקורת על הצעת קלדרון. ח"כ מירי רגב (הליכוד) אמרה כי הח"כיות באות לכנסת לא כתצוגת אופנה.

"לא סביר שבימים של אישור התקציב, כשהציבור נאבק כדי לגמור את החודש או מתלבט אם לשלוח ילדים לקטיינות, אנחנו נתעסק בהקמת חדר איפור בכנסת. זה מגוחך", הוסיפה רגב.

לדברי רגב, אלו ימים רגישים, "אנחנו מדברים על פגיעה בשכבות חלשות ובאוכלוסיות רחבות, אז לפנות לכנסת ולעסוק ביוזמה שתדאג לאיפור הח"כיות? זה מנותק מהמציאות. מה הבעיה לקנות איפור ולהתאפר לבד כפי שהיה עד עכשיו? גם אם זה במימון הח"כיות יש בכך מסר שלילי, מיותר ומנקר עיניים".