אאא

במעמד חגיגי שהתקיים במתחם אל על בנתב"ג בהשתתפות שר הדתות הרב יעקב מרגי, ומנכ"ל אל על חיים רומנו  הוכרז על הקמת יחידת מתנדבי זק"א באל על.

היחידה הוקמה ביוזמת הרב יוחנן חיות רב חברת אל-על ונועדה להשתלב בהערכות אל על לטיפול באירוע משבר תעופתי בארץ ובעולם.

יחידת מתנדבי  זק"א באל על הינה יחידה מובחרת של ארבעים איש מהטובים ומבעלי הניסיון הרב ביותר, שצברו נסיון רב בפעולות חילוץ ובפעילות שטח בארץ ובעולם.

היחידה תסייע לחברת אל על באירוע משברי שמצריך טיפול בנפגעים. מפקד היחידה הינו מתי גולדשטיין המשמש גם כמפקד היחידה הבינלאומית של זק"א ומי ששימש כמפקד משלחות זק"א בפיגוע בבית-חב"ד במומביי שבהודו ובאסון התרסקות המטוס בבאפולו שבארה"ב.

קמב"צ היחידה הינו דובי מייזל האחראי על אגף מבצעים ביחידה הבינלאומית של זק"א.

אתמול סיימו ארבעים המתנדבים השתלמות מקצועית שהתקיימה  במתקן ההכשרה של אל-על בנתב"ג. במסגרת ההשתלמות עברו המשתתפים הכשרה בנושאים מגוונים: התפיסה המבצעית של חברת אל-על באירועים מסוג זה, מוכנות לאירוע חירום, נוהל משבר תעופה, ניתוח אירועים ואופי ההשתלבות של מתנדבי זק"א בפעולות גורמי החרום באל על.

בפני משתתפי ההשתלמות הופיעו בעלי תפקידים בכירים באל על המופקדים על ניהול אירועים משבריים ובראשם הסמנכ"ל  ראובן וירובניק,  רב החברה הרב יוחנן חיות  ומנהל קליטה ותעסוקה  באל על יעקב כספי, מנכ"ל זק"א ארל'ה צור, הרב יעקב רוז'ה, יו"ר ועד רבני זק"א הירצה על היבטים הלכתיים בתהליכי החילוץ. ההשתלמות נפתחה בדברי ברכתו של יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב.

השר מרגי השר לענייני דתות בירך על הקמת היחידה החדשה וציין כי הוא  מלווה את ארגון זק"א מאז היותו ראש המועצה הדתית בבאר שבע "כמתנדב בעבר אני מכיר  מקרוב את הפעילות הקדושה והחשובה של המתנדבים". השר הביע בטחונו כי  היחידה  תסייע  רבות בעת הצורך לחברת אל על ולמדינת ישראל ".

חיים רומנו, מנכ"ל אל-על פתח את דבריו בהגדרת מתנדבי זק"א "אנשים צדיקים". על בסיס ניסיונו רב השנים בתפקידי פיקוד ומטה בחיל הים ובזרועות הביטחון שיבח את פעילות זק"א, את מהירות התגובה והאחריות הרבה שמגלים המתנדבים.

מתי גולדשטיין מפקד היחידה, אמר "יחידת זק"א באל על תדע לתת מענה מהיר, מקצועי והלכתי לכל תרחיש בכל מקום שהדבר יידרש מתוך הניסיון שלצערנו קיבלנו בשנים האחרונות מאירועים דומים ברחבי העולם.  זו זכות בשבילנו להיות שליחים של הציבור בעבודה קדושה זו".