אאא

האם ניר ברקת אכן רע לחרדים – כמו שרבים צועקים בימים אלו, או שזהו רצף של מקרים, כאלו שהיו, בחלקם לפחות,עשויים לקרות גם בימיו של ראש עיר חרדי. והאם הסיפור הבא קשור לחילופי הגברי בלשכת ראש העיר.

והנה סיפור המעשה, כפי שהגיע לידי מערכת 'כיכר השבת': כידוע, חיילי צה"ל אינם משלמים ארנונה. ההטבה הנ"ל אינה שמורה אך רק ללובשי החאקי, אלא גם למתנדבי השירות הלאומי – די בכל אתר ואתר.

ומה דינו של שירות אזרחי, שירות המיועד בעיקר לציבור החרדי, ומהווה מקבילה לכל דבר ועניין לשירות הלאומי? לפחות עד עכשיו היה דינו שווה לשירות הלאומי, מתנדבי השירות האזרחי תושבי ירושלים, שהגיעו למחלקת הגביה עם האישור על שירותם, קבלו מיידית את ההטבה המיוחלת, ללא שום בעיה.

אלא שמעכשיו – לא עוד. הוראה חדשה שהגיעה בימים האחרונים, ביטלה את זכאותם להטבה של מתנדבי השירות האזרחי. "נכון שפעם ניתנה ההטבה הזו גם למשרתי השירות האזרחי, אלא שהיא הייתה מסתבר בטעות, וכעת היא בוטלה", הסבירה לנו באדיבות רבה המוקדנית במחלקת הגבייה של עיריית ירושלים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

פנינו לחבר מועצת עיריית ירושלים יוסי דייטש, והוא טען כי בשיחה עם מנהל מחלקת הגבייה נאמר לו, כי המדובר בהוראה הנגזרת מנוסח הוראות משרד הפנים, זו המדברת אך ורק על השירות הלאומי, שהרי שירות אזרחי – לא היה אז.

בעקבות כך פנה דייטש למשרד הפנים, בבקשה להבהיר את הדרוש ביאור, על מנת לאפשר את המשך מתן ההנחות.

תגובת העירייה: לא חל כל שינוי במתן ההנחות בעיריית ירושלים. עיריית ירושלים מעניקה הנחות בארנונה על פי תקנות שקבע שר הפנים. בתקנות לא קבועה הנחה עבור שירות אזרחי.