אאא

סאגת החרדים ומד"א מתקדמת לשלב הבא: במפגש מיוחד שנערך בלשכת סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, סוכמו הדרכים להסדרת פעילות איחוד הצלה מול מד"א במטרה למניעת פגיעה במתנדבים.

המפגש נערך בהשתתפות הרב ישעיהו קרליץ, מזכיר ועדת הרבנים של ארגון "איחוד הצלה", ראשי הארגון ובראשם זאב קשש יו"ר איחוד הצלה, האסטרטג אברהם קרויזר המלווה את פעילות הארגון וכן צוות לשכת סגן השר.

הרב קרליץ סקר בפני סגן השר את החלטות וועדת הרבנים שנמסרו ע"י גדולי ישראל בדבר הצורך לשמר את עצמאותו של המתנדב החרדי, תוך עמידה על אופן הפעילות בהתאם לכללי ההלכה.

יו"ר "איחוד הצלה" זאב קשש פירט את המצב הקיים בו זוכה "איחוד הצלה" להתרחבות ולתנופת פעילות מוגברת, לצד המקרים הקשים בהם מטפלים המתנדבים בכל שעות היממה. קשש הסביר את הבעיות בהתנהלות מול מד"א בכל התקופה האחרונה.

סגן השר שיבח את המתנדבים, על פעילותם המבורכת להצלת חיי אדם במסירות ראויה, באופן המביא כבוד וזכות לעם ישראל. ליצמן הוסיף שהוא רואה אתגר מיוחד בתפקידו כממונה על מערכת הבריאות, לעמוד לימין ארגוני הצלה החרדים ולהביא להתפתחותם ולרווחתם והודיע שבדיונים שהוא מנהל עם מד"א יביא להסדרת הפעילות באופן בו תישמר המסגרת ההלכתית של המתנדבים החרדיים, עפ"י ההלכה וההתנהלות המקצועית בידי מד"א. סגן השר הדגיש שהמתנדבים החרדים אמונים על שמירת כללי ההלכה ולא יהיו כפופים בנושאים אלו לאף גורם, זולת גדולי ישראל. כן הזכיר את ביקוריו אצל גדולי ישראל ובהם מרן הגרי"ש אלישיב, בהם הודגש הצורך לדאוג לפעילות זו על טהרת הקודש.

בתום המפגש סוכם כי בימים הקרובים יימשכו הדיונים לקראת הסדר כולל.