אאא

אחרי שנשיא המדינה פרסם סרטון בו יחד עם ג'ורג עמירה בן ה-11 מיפו, בו הם קוראים לחברה הישראלית שלא לנהוג באלימות האחד כלפי השני וכי יש לנהוג לסובלנות כלפי כל אדם באשר הוא, החליט עקיבא ביגמן, איש ימין שמשמש ככתב ועורך באתר 'מידה', לערוך סרטון משלו בו הוא תוקף הנשיא ואנשי השמאל.

לצד הסרטון שהעלה ליוטיוב, כתב עקיבא: "גם אני התרגשתי מהסרטון שהעלה נשיא המדינה רובי ריבלין, אז החלטתי להכין אחד משלי. כי נמאס לי שמשמיצים אותי בשביל לקבל לטיפה מ'הארץ'".

הוא נראה מעביר דפים מול המצלמה כשעל כל אחד מהם נכתב משפט, כפי שעשו הנשיא והילד. בדפים כולם נכתב: "גזען, אלים, מנשל, שונא זרים, כובש, מדכא. אלו רק חלק מהקללות וההכפשות שמטיחים בי מידי יום בחסות אג'נדות פופוליסטיות וססמאות נבובות על ה׳אחר׳. קצת חבל שגם נשיא המדינה משתתף בזה".

הסרטון של הנשיא נערך בעקבות סרטון ראשון שהעלה בו תיאר את חוויותיו הקשות וההקנטות שהוא סופג מדי יום בבית הספר. נשיא המדינה כתב: "כשראיתי את הסרטון המרגש שיזם ג'ורג עמירה בן ה-11, ביקשתי להיפגש איתו ולהודות לו על היוזמה החשובה והמרגשת".

"אסור שנשתוק מול כל סוג של אלימות, זוהי לא רק הבעיה של מערכת החינוך, זוהי בעיה של כולנו", כתב ריבלין. לדבריו, "אנחנו רואים אותה צומחת סביבנו, אנחנו חשים אותה גדלה בחברה ועלינו מוטלת החובה לעצור אותה".

"במקום שיש בריונות נדרוש סובלנות, במקום שבו מרימים יד להכות אנחנו נושיט ידנו לחיבוק. לא היתה ולא תהיה סובלנות לאלימות. ביקשתי מג'ורג ליצור איתי יחד וידיאו דומה משותף, עם מסר של אחדות וסבלנות". הוסיף הנשיא.