אאא

הדאגה לשלומו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן פוסק הדור הגאון רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה, המאושפז במצב קשה מאוד אך יציב וכשהוא מורדם ומונשם, מאחדת את כל יהדות הארץ והתפוצות.

חילונים לצד דתיים ושומרי מסורת, ספרדים ואשכנזים, חסידים וליטאים, כולם מתפללים להחלמתו של מרן ולרפואתו השלימה.

הבוקר (שלישי) יוצאים העיתונים החרדיים המודפסים בחול המועד, 'המודיע' ו'המבשר' בכותרות נרחבות בהן מדווח כי רבבות אלפי ישראל העתירו אתמול בתפילות ותחנונים לרפואתו השלימה של מרן הגר"ע יוסף.

העיתון 'המודיע' מעניק לרב לראשונה את התואר "מרן", ואילו בעיתון 'המבשר' מתפרסמת מודעה גדולה לצד הכתבה הקוראת לציבור להמשיך בתפילות ואמירת פרקי תהילים ולקרוע שערי שמיים לרפואת מרן הגר"ע יוסף.

גם בעיתונות הכללית בישראל הקדישו סיקור נרחב למצב בריאותו של הרב. העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם בעמודו הראשון תמונה של מרן לצד כותרת ראשית נרחבת, המבשרת על החמרה במצבו ובאותיות גדולות נכתב: "מתפללים לשלומו".

הידיעה על מצבו של הרב, נפרסת על-פני שני העמודים הראשונים, תחת הכותרת "דואגים למרן".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

העיתון "ישראל היום" מקדיש את כותרת הגג של העמוד הראשון וכותב: "דאגה לשלומו של הרב עובדיה", תוך התייחסות לתפילות שהתקיימו לשלומו אמש בכל רחבי הארץ.

הידיעה בעיתון, נפרסת על-פני עמוד שלם, תחת הכותרת: "הרב עובדיה יוסף מונשם ומורדם; 'מתפללים לרפואתו'".

גם עיתון "הארץ" מביא הפניה בעמודו הראשון לדיווח נרחב אודות ההידרדרות במצב בריאותו של מרן. בעמ' 7, הידיעה נפרסת לכל רוחב העמוד, תחת הכותרת: "הרב עובדיה יוסף מורדם ומונשם בשל החמרה במצבו".

מנגד, עיתון "מעריב" מעדיף לעסוק דווקא במה שהוא מכנה קרבות ירושה לגבי התואר "מרן", הבא ושאלת ההנהגה הרוחנית, כאשר הדיווח על ההידרדרות במצבו של הרב, שולי וקטן.

שער "ידיעות אחרונות"
שער "ידיעות אחרונות"
הידיעה ב"ידיעות אחרונות"
הידיעה ב"ידיעות אחרונות"
הידיעה ב"הארץ"
הידיעה ב"הארץ"
שער "ישראל היום"
שער "ישראל היום"
הידיעה ב"ישראל היום"
הידיעה ב"ישראל היום"
שער "מעריב"
שער "מעריב"