אאא

צה"ל מעמיק את הפעילות הקרקעית ברצועת עזה: החל משעות הערב (מוצאי שבת) פתח צה"ל בהרעשה כבדה בצפון רצועת עזה, כוחות גדולים נערכו לאורך היום כולו לאפשרות של הרחבת הפעולה בעזה. פלסטינים דיווחו על ירי עוצמתי של צה"ל מהאוויר ומטנקים. בשעות הערב, נתקל כוח צנחנים במחבל שיצא מפיר מנהרה ופתח באש לעבר כוח צה"ל. הכוחות השיבו אש לעברו והרגו אותו. 

במקביל, הירי מעזה לעבר ערי הדרום נמשך גם הלילה: אזעקות נשמעו בבאר שבע, בנגב, באשדוד ובאשקלון. יירוטים מוצלחים של מערכת "כיפת ברזל" התבצעו בין היתר מעל באר שבע.

צפו בשידור חי מרצועת עזה  

בדובר צה"ל הודיעו הערב כי מאז נכנס צה"ל לרצועת עזה נחשפו 34 פירי מנהרות שחפרו ארגוני הטרור ונועדו לחדירה לשטח ישראל. 70 מחבלים נהרגו, ו-13 נעצרו והועברו לחקירה לישראל. במסגרת הפעילות עד כה הותקפו מעל 450 מטרות. ארגוני זכויות אדם בעזה מעריכים כי מפתיחת המבצע נהרגו 330 בני אדם בעזה, רובם אזרחים. 

בצה"ל מעריכים כי המחבלים עשו שימוש במחצית מהרקטות שהוחזקו ברשותם. בסוכנות הידיעות רויטרס צוטט את דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז שאמר כי "40-30 אחוזים מהרקטות שלהם הושמדו על ידינו".

כזכור, שני חיילים נהרגו בשבת בעת היתקלות עם מחבלים שהצליחו לחדור לשטח ישראל באמצעות מנהרה. ההרוגים הם סמל אדר ברסנו, בן 20 מנהריה, ורב-סרן (במיל') אמוץ גרינברג. מתחקיר ראשוני של אירוע החדירה עולה כי תשעה מחבלים חמושים חדרו מהאדמה לישראל, אך איש לא הצליח לזהות אותם. המחבלים הסתובבו סמוך לקיבוץ בארי, התגלו במקרה וניצלו את ההזדמנות לפתוח באז לעבר לוחמי צה"ל. 

 (צילום: פלאש 90)
הנשק שהותירו המחבלים (צילום: דובר צה"ל)
הגדלה

המחבלים הטילו רימוני יד לעבר כוח צה"ל שהגיע למקום, וקיימו חילופי אש במסגרתם נהרג גם אחר המחבלים. חבריו הצליחו לפגוע בעמדה של צה"ל ולאחר מכן חצו את הגבול בחזרה לעזה. לפי ההערכות, ההיתקלות בה נהרגו שני החיילים, מנעה פיגוע גדול יותר אותו תכננו המחבלים לבצע.

בשעות אחר הצהריים של יום שבת הרגו לוחמי צה"ל מחבלים שירו טיל נגד טנקים לעבר כוחות צה"ל באזור דרום רצועת עזה. בתקרית לא נרשמו נפגעים ישראלים.