אאא

התקיפה הולכת ומתרחקת: נשיא ארה"ב ברק אובמה ביקש היום מהקונגרס לדחות את קיום ההצבעה בנוגע לאישור פעולה צבאית נגד סוריה, כך מדווחות סוכנויות הידיעות.

על פי הדיווח, הדחייה נועדה בכדי לתת למוסקבה מרווח זמן בו ינסו הרוסים לגבש בצורה סופית את ההצעה לפיה מאגרי הנשק הכימי של אסד יועברו לפיקוח בינלאומי, ובכך לשכנע את ארה"ב שלא ללכת לצעד של פעילות צבאית בסוריה.

קארל לוין, ראש ועדת השירותים המזוינים בסנאט אמר בשיחה שקיים עם כתבים כי: "אנחנו מקווים שהוא רוצה לבדוק את מידת הרצינות של הסורים ושהרוסים באמת רוצים להיפטר מהנשק הכימי הזה בסוריה". 

כזכור, בשימוע שנערך מוקדם יותר בפני ועדת השירותים המזוינים של בית הנבחרים האמריקני, אמר מזכיר המדינה ג'ון קרי, כי למרות שארה"ב מקווה כי יוזמת רוסיה להעברת הנשק הכימי הסורי לפיקוח בינלאומי, לפי שעה ימשיך ממשל אובמה לנסות ולשכנע חברי קונגרס להביע תמיכה בשימוש צבאי נגד משטר אסד. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לדבריו של קרי, ארה"ב ממתינה כעת לתכנית רצינית לפינוי הנשק הכימי הסורי, אולם ההמתנה לא תארך זמן רב "לא נחכה זמן רב. הנשיא אובמה יבחן ביסודיות את ההצעה. היא לא יכולה להפוך לטקטיקה של עיכוב", קרי הבהיר כי ארה"ב מקווה כי התכנית הרוסית תביא לפתרון המשבר. 

בדבריו לצירי בית הנבחרים אמר קרי: "איראן עוקבת אחרי מה שאנחנו עושים. האם נשלח לאיראן מסר של חולשה אמריקנית? המילה שלכם מוטלת על הכף, לא רק מילתו של הנשיא".

כאמור, כעת מבקש נשיא ארה"ב לדחות את ההצבעה המתוכננת, מה שמעיד כי ארה"ב הולכת ומתרחקת יותר ויותר מהתקיפה שרק לפני ימים ספורים נראתה ממש בפתח.