אאא

לקראת תרגיל הלאומי מפנה 3 שיערך בשבוע הבא הדגיש וילנאי: התקפת טילים ורקטות על ישראל מכל הכיוונים ובמקביל אירועי טרור בפנים הארץ הם תרחיש לא דמיוני, שתרגיל העורף נערך לקראתם.

סגן שר הביטחון התייחס גם לאיום הטילים על ישראל ואמר: "זה לא תלוש מהמציאות. אם תפרוץ מלחמה זה כנראה מה שיקרה", "בקיום תרגיל העורף הלאומי אנו לא מתכוונים להפחיד אף אחד, אלא להכין את עצמנו לאיום שבו הכתובת על הקיר ברורה מאד", "אנו מתכוננים למצבי חירום משתנים, החל ממבצע קטן וכלה במערכה שלמה. אנו מכינים את עצמנו לדברים שאנו מבינים שהם יכולים לקרות".

וילנאי הוסיף לדבריו : "יש שלושה מערכים מרכזיים במערכת הביטחון שיפעלו בכל מלחמה עתידית. האחד חיל האוויר - הוא תמיד יפעל במקום כזה או אחר, השני - חיל המודיעין, מוסד או שב"כ שתמיד יתרמו את חלקם בכל מערכה גדולה או קטנה והשלישי - עורף מדינת ישראל".

"לא הצנחנים, לא גולני, לא הטנקים, ולא התותחים, אלא עורף מדינת ישראל. פיקוד העורף הצה"לי שהוקם על רק מלחמת המפרץ הראשונה ערוך לעניין בצורה יוצאת דופן לחיוב".

עוד אמר כי במהלך חודש נובמבר תחל חלוקת מסכות אב"כ לציבור הרחב. "צברנו בידינו מליוני מסכות, המגבלה כרגע היא מחסור במסכות ילדים ועל כך אנו עובדים".

ח"כ אריה אלדד שנכח גם בדיון אמר: "בכל התרגילים בהם השתתפתי עד היום ניצחנו. רק אחרי המלחמה הבאה נדע האם ניצחנו גם בתרגיל הזה או שמא ראשי התיבות של רח"ל, רשות החירום הלאומית, יהפכו לרחמנא ליצלן".