אאא

ביום שישי האחרון, מת בברלין רוכוס מיש בגיל 96 לאחר "מחלה קצרה" כפי שדווח על ידי דוברו. מיש היה האדם הקרוב ביותר להיטלר, והיה האחרון שנותר בחיים מהעדים לימיו האחרונים של היטלר בבונקר, עד להתאבדותו של הפיהרר, אז ברח מהחלון ונעצר על ידי הרוסים. 

מיש היה גאה עד יומו האחרון בתפקיד שביצע, ובראיון לסוכנות הידיעות אי-פי אמר כי היטלר היה 'איש נורמלי למדי' והוסיף: 'הוא לא היה מפלצת ולא היה סופרמן'.

מיש נולד ב-1917 בגרמניה, הוא התייתם בגיל צעיר ובגיל 20 הצטרף לס"ס, כשנשאל האם היה נאצי, הוא השיב כי היה רק חייל כמו מיליונים אחרים בזמנו. הייתי יתום ורציתי להיות פקיד ולשרת את המדינה וכך הגעתי ליחידת שומרי הראש של היטלר'. 

לאחר שיוזף גבלס ואדולף היטלר החליטו להתאבד, שחררו גבלס מתפקידו והוא נמלט מהבונקר דרך החלון. בהמשך הוא נעצר על ידי הרוסים ולטענות שהה בכלא הרוסי 9 שנים. לאחר שיצא מהכלא הוא עסק בציור.  

חוסר רצונו להתחרט על מעשיו גרמו לביתו בריגיטה, לנתק את קשריה איתו. ייתר על כן היא טענה כי אימה הייתה יהודיה, וכי אביה מעולם לא רצה להכיר בכך. היא אף הגיעה לארץ התנדבה בקיבוץ, למדה עברית. כיום בגרמניה היא עוסקת מפעם לפעם בשיקום בתי כנסת.