אאא

הקריסה שבדרך? אחר-הצהריים ביקשה חברת הבנייה "נאות הפסגה - מודיעין-עלית" מבית-המשפט המחוזי בתל-אביב להקפיא את ההליכים המשפטיים כנגדה.

חברת "נאות הפסגה" עובדת יחד עם הציבור החרדי במודיעין-עלית. במסגרת הפרויקט שנקלע לקשיים, בונה החברה 2,340 יח"ד ומספר מרכזים מסחריים, בתב"ע בתוקף. עד כה אוכלסו 460 יח"ד וכ-74 יח"ד נמצאות בתחילת בנייה.

הפרוייקט נמצא לטענת החברה מעבר לתחומי הקו הירוק.

הקשיים אליה נקלעה החברה, אירעו בעקבות צווים זמניים שהוצאו על-ידי המפקד הצבאי באזור יהודה ושומרון לתפיסת מקרקעין ולאיסור בנייה והפסקתה בקרקעות ובמגרשים אשר לחברה זכויות בהם בעיר מודיעין עלית.

"לרגל הצווים שהוצאו על-ידי הצבא", אומרים ב"נאות הפסגה", "אין לחברה אפשרות לממש בשלב זה את עיסקאות המכר של המגרשים. וכמו כן את שלשת הבניינים הנמצאים בבנייה, החברה לא  יכולה לסיימם עד שהצבא ישחרר את הצו הזמני".

נכון למועד הגשת הבקשה, 454 יחידות דיור כבר נבנו, נמכרו ואוכלסו ו-60 יחידות דיור נמצאות בתהליך בנייה.

מחברת "נאות הפסגה מודיעין עלית בע"מ" נמסר ל'כיכר השבת', כי היא קיבלה צווי הפסקת עבודה  ממפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון, זאת בשל שיקולים הקשורים בהעתקת מיקומה של גדר ההפרדה שממזרח לעיר מודיעין עילית.

על-פי החברה, החברה חתמה על עיסקאות מכר של מגרשים על כשליש מגרשיה בשווי כולל של כ-60 מליון ₪, סה"כ ערך נכסי החברה כ-180 מליון ₪.

לטענת החברה, הפרויקט של במודיעין עילית במתחם "נאות הפסגה" הינו בליווי בנקאי מלא ולכל הרוכשים ערבויות בנקאיות על כל כספם.

עוד נמסר מהחברה כי היא אופטימית לגבי שחרור מלא של הצווים שהוצאו על ידי הצבא.


'כיכר השבת' ימשיך לעקוב ולדווח.