אאא

רוצים לבלות בימי 'בין הזמנים', במרכז הארץ, קרוב לכל מקום ובאווירה מיוחדת, סעו לשמורת "נאות קדומים".

"נאות קדומים", השמורה הלאומית של טבע הארץ במקורות ישראל, ליד יער בן שמן, היא תופעה ייחודית ממדרגה ראשונה. היא מקיימת מערכת המציגה את הטבע ואת החקלאות של ארץ-ישראל כפי שנשזרו ונארגו במורשתנו: בתנ"ך, במשנה, בגמרא, במדרשים ובמסורת. היא מקרבת את בני הארץ ואת בני התפוצות אל הארץ ואל צמחיה תוך גישור בין ימי המקרא והמשנה לימינו אלה.

על פני שטח של כ-2,500 דונם ליד מודיעין נפרש אלבום התמונות החי של ימי קדם. בשמורה ניתן למצוא כרמים, בריכות מים, צמחי בר רבים, מתקנים חקלאיים, ממצאים ארכיאולוגיים ובעלי חיים שמוזכרים במקורות. ביקור בשמורה מאפשר למבקר הצצה אל מראה נופי הארץ הקדומה, כפי שאלו משתקפים בתנ"ך ובספרות החכמים. ביקור בשמורה מאפשר לחוש ולהכיר מקרוב את תופעות הטבע המגוונות המאפיינות את ארץ ישראל, אשר היוו ועדין מהוות מרכיב חשוב במורשת העם היהודי.

נאות קדומים מציעה למבקרים מסלולי הליכה העוברים במיטב שביליה. מחנים את הרכב בתוך השמורה ובוחרים אחד מהמסלולים המשולטים והמוסברים. הולכים לאורכו בעזרת חוברת הדרכה ורשימת צמחים. המסלולים נוחים להליכה, עוברים בנופים מרהיבי עין ומשובבי לב, בין גינות פרחים, עצים וברכות מים רוגעות, מעוטרים בסוכות ישיבה ותצפית רבות - חגיגה לעיניים ולנפש.

מסלול א', מסלול ב' ומסלול ג' המכוסים אספלט, נוחים למעבר לעגלות ילדים ואף לכיסאות גלגלים. מסלול ד' מיועד לאוהבי לכת, אינו מתאים לעגלות ילדים.

לכל מסלול - חוברת הסבר מפורטת, כלולה במחיר הכניסה. כל מסלול עובר בתוואי שונה ומדגיש תחומי עניין אחרים. כל המסלולים יוצאים ממרכז המבקרים.

לימי "בין הזמנים" הכינו אנשי השמורה סיורים מיוחדים לבילוי משפחתי בנאות קדומים, למבחר סיורים עצמאיים מותאמים לכל המשפחה. אפשר לטייל במקום בין ברכות מים ומתקנים חקלאיים קדומים. כאשר במסלולים שפע של פינות מוצלות למנוחה ומרגוע.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בימים אלו יש במקום הצעות מיוחדת של כרטיס 1+1, המסלולים מותאמים לעגלות ילדים, וכל ההצעות בתוקף עד ראש חודש אלול.

נאות קדומים שוכנת על כביש מודיעין בין תל אביב לירושלים, מרחק של 10 דקות נסיעה מנתב"ג.

לבאים ממערב - נא לנסוע לפי שלטי ההכוונה של מע"ץ.

שעות פתיחה: ימים א'-ה', כניסה בין- 8:30 ל- 16:00. יום ו' - כניסה בין 8:30 ל- 13:00.

לפרטים נוספים 08-9770787.

נשמח לקבל מכם הערות או המלצות על מקומות ואתרים שיכולים לעניין את ציבור הגולשים. את הפניות יש לשלוח למיייל: ik@kikar.net