אאא

הערב התקיים אירוע לציון 25 שנה לישיבת ההסדר עתניאל שבדרום הר חברון.

במהלך האירוע, התייחס שר המשפטים יעקב נאמן לסערה סביב אישור חוק טל ולפרשיות האחרונות בהן היה מעורב המגזר החרדי: "בימים אלה שכבוד התורה נרמס ע"י קבוצות מיעוטים בודדות שמפנות גב למשימות החשובות של עם ישראל, לביטחון, ישיבת ההסדר כאן היא סמל לאיך משלבים תורה, עם אחריות ציבורית ונשיאה בעול, ולא רק התבודדות ולקיחת תקציבים".

עוד פנה השר לתמידי הישיבה: "עם ישראל יכול להיות גאה בשילוב של תורה ועבודה ושירות בצה"ל שאתם משמשים דוגמא לו. אתם משרתים לא רק בצבא ה' אלא גם בצבא הגנה לישראל. אתם נותנים לעם ישראל ללמוד שאפשר לשלב תורה ברמה גבוהה מאד יחד עם שירות ביחידות הטובות ביותר".

באירוע הניחו את אבן הפינה לבניין הפנימיות החדש של הישיבה, שר החינוך גדעון סער, שר המשפטים יעקב נאמן, ראשי הישיבה הרב רא"ם הכהן והרב בנימין קלמנזון, מר שלמה בן צבי, ומנכ"ל הישיבה מר יצחק כהן.

בנאומו בבית המדרש אמר שר החינוך גדעון סער "כל אדם בר דעת, חייב להגיע למסקנה שאסור לנו בשום פנים ואופן להמשיך בתהליך הנסיגות שחלק מכנים אותו תהליך השלום, האלטרנטיבה לתהליך הוא להמשיך ולבנות את ארץ ישראל". השר הוסיף ואמר "המשוואה היא פשוטה איפה שיש התיישבות, יש צבא ויש בטחון, וברגע שאין התיישבות הצבא יוצא וגורמי הטרור משתלטים". השר איחל בסוף דבר לתלמידי הישיבה, שיזכו לראות את הישיבה עולה ומשגשגת" .

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין שהשתתף באירוע התייחס לסוגיית מגרון ואמר: ״מקורבי ראש הממשלה אמרו אתמול שאנשים אחים אנחנו. הם צדקו. לכן, צריך לפתור את סוגיית מגרון כפי שאחים עושים את זה. קודם כל להחליט שבשום פנים ואופן לא הורסים את בתיהם של אחים. אבל לפעול למציאת פתרון כאילו החרב מונחת על הצוואר. אינני דורש מן הממשלה דבר שאיני דורש קודם כל מעצמנו. אנחנו חייבים להבין את המסגרת בה פועלת הממשלה ואת מגבלותיה אך על הממשלה להבין את האמונות והעמדות שהן נר לרגלינו. העצים גבהו וכולנו טיפסנו עליהם גבוה מדי. הבה נושיט איש לאחיו סולמות וחבלים כדי לרדת באמצעותם לקרקע במקום להטיח זה בזה דרישות והאשמות. וכמצוות אחים: בואו קודם כל נדבר. אני קורא לממשלה לכנס דיון הידברות מרתוני עד שייצא עשן לבן. זה אפשרי. זה חיוני. אין לנו ברירה אחרת".

צילום: ששון תירם
צילום: ששון תירם