אאא

בעיצומה של השבת שיחקה נבחרת ישראל בכדורגל המייצגת את ישראל במשחקים בינלאומיים מול קפריסין, ועוררה זעם בקרב אוהדיה המסורתיים - שומרי השבת. שני שרים נדרשו לנושא, האחד בחר לגנות והבטיח כי זו הפעם האחרונה שמשחק כזה ייערך, ואילו שר אחר בחר לשבח.

שר החוץ אביגדור ליברמן בירך על הניצחון: "ברכות לנבחרת ישראל על הניצחון על קפריסין במשחק הראשון במוקדמות יורו 2016", כתב בפייסבוק. השר הוסיף "שבחים מיוחדים לגול היפהפה של טל בן-חיים ולמשחק הנהדר של השוער אופיר מרציאנו".

לעומתו, השר אורי אריאל גינה את עצם המשחק וכתב ביום חמישי כי הוא מוחה על קיום המשחק בשבת: "אינני עוקב באופן קבוע אחרי אירועי הספורט השונים, ועל כן הופתעתי לפני החג לגלות שנבחרת ישראל, האמורה לייצג בין היתר אותי וכן רבים וטובים משומרי המסורת בישראל, משחקת מחר בערב שבת קודש במשחק רשמי". "מדובר בלא פחות משערורייה חמורה שאחראים לה ראשי ההתאחדות לכדורגל שלא מנעו את הדבר", פסק השר.

השר סבור היה כי היה אפשר לקיים את המשחק במועד אחר "אני בטוח שניתן היה להקדים את המשחק לפני כניסת השבת או לאחרו ביממה לפחות והעובדה שהדבר לא נעשה מבטא את הזלזול העמוק בשומרי המסורת והשבת כפי שמתבטא בענפים נוספים בספורט הישראלי".

בכדי שאירוע כזה לא יישנה שוב הבטיח השר "לפנות לשרת התרבות והספורט ולדרוש כי תפעל באופן תקיף שאירוע שכזה לא יישנה שוב".