%D7%96%D7%..  fsurh  XUXBV  א
אתר בנייההתחלות הבנייה צנחו ב-2018 ב-10.4%
י"ג באדר ב' תשעט | 20.03.19
בילי פרנקל, שירות כלכליסט
בשנה שחלפה החלה בנייתן של כ-47 אלף דירות, לעומת כ-53 אלף דירות בשנת 2017. למרות הנתון השלילי - במחצית השנייה של 2018 - מגמת עלייה בהתחלות הבנייה (נדל"ן)
ראש עיריית ירושלים משה ליאוןמחר ייחתם הסכם הגג בירושלים: כ-15 אלף יח"ד ו-3 מיליון מ"ר לתעסוקה ומסחרדותן לוי, כלכליסט1
ההסכם צפוי לצאת אל הדרך בין השנים 2025-2020 בעלות של כמיליארד שקל למדינה, והוא יתפרש על פני 12 שכונות בעיר; בעיריית ירושלים התעקשו כי הקרקעות המשלימות להתחדשות עירונית ישווקו מתוכנית רכס לבן השנויה במחלוקת (כלכלה)
הרי ירושליםאלפי התנגדויות לבניית שכונה בהרי ירושליםדותן לוי, שירות כלכליסט2
יותר מ-6,000 התנגדויות הוגשו לוועדה המחוזית נגד הבנייה ברכס לבן • הטענה: הבנייה תגרום לפגיעה אקולוגית קשה בעוד שיש עתודות לבנייה המספיקות לכחמישים שנה (כלכלה)
אילוסטרציהבתוך עשור: הוכפל שיעור הזוגות הצעירים שרכשו דירה ראשונהנמרוד בוסו
בעוד שב-2007 2% ממשקי הבית חסרי הדירה בגילאים 35-25 רכשו דירה ראשונה, ב-2016 עלה שיעורם ל-4%. העלייה בשיעור השנתי של רוכשי דירה ראשונה התרחשה בכל רמות ההכנסה (כלכלה)
אתר בניה, אילוסטרציהדירות שלא נמכרו במחיר למשתכן - יושכרוכיכר השבת
ברבים מהפרויקטים בהם מכרו דירות במחיר למשתכן, נותרו דירות ריקות וכעת החליטו במשרד הבינוי והשיכון לאפשר ליזמים להוציא אותם השכרה בשוק החופשי (כלכלה, נדל"ן)
ארכיוןזהו הבית היקר ביותר שמוצע למכירה בסן פרנסיסקושירות כלכליסט
הבית שייך לנכדו של טייקון הנפט פול גטי, בגודל 900 מ"ר כולל 5 קומות והוא שוכן בשכונת פסיפיק הייטס היוקרתית בעיר. לבית 6 חדרי שינה, 8.5 חדרי רחצה ושפע של אור טבעי. ומה המחיר המבוקש? (עולם)
אילוסטרציה, למצולם אין קשר לכתבה66.5% מהישראלים גרים בדירה בבעלותםנמרוד בוסו
על פי סקר הוצאות משקי הבית, קיימת עלייה במספר מחזיקי מספר גדול של דירות, לצד ירידה בשיעור הגרים בדירה בבעלות. 56 אלף משפחות מחזיקות ב-3 דירות ומעלה (נדל"ן)
ראשי משרד הביטחון מאגף ההתיישבות ערכו סיור מקצועי בשטח העיר "דורות עילית"ראשי משרד הביטחון מאגף ההתיישבות ערכו סיור מקצועי בשטח העיר "דורות עילית"כיכר בשיתוף דורות עילית1
חיזוק בטחוני: ראשי משרד הביטחון האמונים על ההתיישבות ערכו סיור מקיף בשטח העיר החרדית החדשה "דורות עילית" שבמערב השומרון. אל הסיור התלוו הנהלת מועצה אזורית שומרון, וכן משווקי הקרקע מחברת "אפיקים רוזנטלר" (בארץ, שיווקי)
יש לכם כושר שכנוע? האחוזה ​​הזו יכולה להיות שלכםיש לכם כושר שכנוע? האחוזה ​​הזו יכולה להיות שלכםכיכר השבת6
הנכס הכולל מרתף יין ונוף המשקיף לאגם תכלכל עם ברבורים הנעים בו לאורכו ולרוחבו, יכול להיות שלכם, בלי שתאלצו להיפטר מממון רב. עליכם רק לדעת להתנסח כיאות (נדל"ן)
השר כחלון עם יקי רייסנר באתר החברהכחלון לרייסנר בסיור משותף: 'גם היזמים צריכים להרוויח'כיכר בשיתוף רייסדור
"אנחנו רואים בב"ש עיר עוגן של הדרום", כך אמר היום שר האוצר, משה כחלון, בסיור מיוחד שערך הבוקר (שני), עם שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון, באתר 'מחיר למשתכן' של חברת רייסדור בשכונת סיגליות בב"ש (שיווקי)
בנייה בבית שמש. ארכיוןעלייה של 7.5% ברכישת דירות בנובמברבילי פרנקל
בחודש נובמבר נרכשו בסה"כ 9,500 דירות. זינוק של 77% נרשם במספר דירות "מחיר למשתכן" שנמכרו. מספר הדירות החדשות שנמכרו עמד על 3,100, זינוק של 23%. מספר הרכישות בידי משקיעים ירד ב-5.7% (נדל"ן)
קרקע באיזור בית שמש"אקה נדלן" ו'קרסו נדל"ן' טוענות לבעלות חוקית על הקרקע בבית שמשכיכר השבת2
המאבק המשפטי על הקרקע בבית ג'מאל, המהווה עתודת בניה חשובה, אשר מתחולל בין חברת 'קדמת עדן' ובין 'אקא' עובר שלב והוא יוכרע בשבועות הקרובים בהיכלי המשפט • עוד לא נאמרה המילה האחרונה (נדל"ן בארץ)
בית שמש במבט מרחוקחברת 'קדמת עדן' קיבלה אישור מהוותיקן על זכויותיה בבית שמשכיכר בשיתוף קדמת עדן2
בכך תמה סאגה משפטית ארוכה וסבוכה שמנעה בניית אלפי יחידות דיור לרווחת הציבור החרדי ברמת בית שמש • שיווק הדירות על ידי החברה יחל בקרוב (נדל"ן, שיווקי)
6 טעויות שמתווכים ממליצים להמנע מהן6 טעויות שמתווכים ממליצים להמנע מהןכיכר השבת1
החלטתם להעזר במתווך כדי לרכוש דירה? נפלא, רק חשוב שתקפידו על ניהול של קשר נעים ויעיל ביניכם. הנה כל מה שעליכם לעשות בנידון ומאילו פעולות כדאי לכם להמנע (נדל"ן)
המיקום האטרקטיבי בלב תל אביבחברת דואר ישראל יוצאת במכרז למכירת בית המיון המרכזי שלה בתל אביבכיכר בשיתוף דואר ישראל
מחיר המינימום במכרז – 155 מיליון שקל • דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל: "מכירת הנכס ביד אליהו תהווה מקור מימוני מרכזי להשלמת הקמת ה"קריה הדוארית" ותאפשר לדואר ישראל להמשיך ולפתח את מנועי הצמיחה שלה" (נדל"ן, שיווקי)
'תמ"א 38' היא הפתרון לרעידות האדמה?'תמ"א 38' היא הפתרון לרעידות האדמה?כיכר השבת
רעידות האדמה בצפון העלו שוב את נושא 'תמ"א 38' למודעות, אך מסתבר כי ישנם חסמים רבים העומדים בפני אלו שרוצים להצטרף לתכנית שאמורה לשפץ בניינים (כלכלה)
צפון תל אביבחלקת הקרקע היקרה ביותר בעולם - בת"איוחנן בלייך
קבוצת נדל"ן רכשה שטח של 3 דונם, בסכום מטורף של 300 מיליון שקלים • מדובר במחיר היקר ביותר ששולם על חלקת אדמה, כאשר קרקע יקרה יותר מהמבנים שעליה (נדל"ן)
מנכ"ל מועצת יש"ע בכנס."זה הזמן להקים עיר חרדית חדשה בשומרון"kikar.co.il בשיתוף דורות עילית5
"אנשים בבני ברק גרים במחסנים וגם מודיעין עילית וביתר עילית מלאות", אמר המנכ"ל שילה אדלר, "רק עיר חרדית חדשה במערב השומרון תתן מענה אמתי למצוקת הדיור" את הדברים אמר בוועידה הארצית לבנייה בים המלח והרחיב על התכנית הממשלתית להגדלת גוש דן בעוד 40% מן הצד המזרחי. צפו (נדל"ן)
מבקר המדינה יוסף שפיראמבקר המדינה בודק את תוכנית מחיר למשתכןנמרוד בוסו1
משרד המבקר עורך בימים אלה בדיקה מקיפה של תוכנית הדגל של שר האוצר משה כחלון. בין הנושאים שצפויים להיבדק: פערי ההטבות, מפרט הדירות ואיכות הפיקוח של המדינה (כלכלה)
משה כחלוןכחלון מקדם הטבות מס למוכרי דירות שיעבירו כספם לבורסהרחלי בינדמן
שר האוצר מקדם חוק שלפיו מי שימכור דירה יהנה מדחיית תשלום מס רווחי הון על השקעות בבורסה. תקרת ההפקדה תהיה 2.5 מיליון שקל. המטרה: חלופה שתעודד משקיעים לצאת משוק הדיור (נדל"ן)
ג'רוזלם אסטייטס.ג'רוזלם אסטייטס: אחוזת מגורי עלית בלב ירושליםkikar.co.il בשיתוף ג'רוזלם אסטייטס
ג'רוזלם אסטייטס. צילום: יחצג'רוזלם אסטייטס: תכנון מרשים מתגשם למציאות מופלאהkikar.co.il בשיתוף ג'רוזלם אסטייטס
אנשי השיווק והפרסום של ג'רוזלם אסטייטס, ערכו סיור בשטח, אותו ליוו אנשי המקצוע האמונים על המלאכה, כדי להתרשם בצורה בלתי אמצעית מהתקדמות הבניה, ולראות בעיניים מה עומד מאחורי משפטים כמו "מתחילים לראות את היוקרה בעיניים" ו"מיטב האמנים מבצעים בימים אלו את פאר היצירה בשנלר". אמירות הנושאות בחובן הבטחות גדולות מאוד (נדל"ן, שיווקי)
תנופת בניה בברכפלד.תנופת בניה ב'ברכפלד': "לגור בטופ של מודיעין עילית"kikar.co.il בשיתוף ברכפלד
'ציפחה אינטרנשיונל' שבנתה את אחוזת ברכפלד בונה בימים אלה את פרויקט היוקרה "שערי העיר" בלב מודיעין עילית, הכולל 3 בנייני פאר בהיקף של כמאה יחידות דיור מרווחות, בקו ראשון לנופי ירושלים. לרגל 20 שנה לברכפלד: דמי שכירות לשנה - מתנה (נדל"ן, שיווקי)
בעלי  האחוזה היקרה בארה"ב - חותך במחירבעלי האחוזה היקרה בארה"ב - חותך במחירשירות כלכליסט20
הבעלים של אחוזת הענק באל.איי חתך את המחיר
"מחיר למשתכן": 1,700 דירות  ללא זוכים"מחיר למשתכן": 1,700 דירות ללא זוכיםענת דניאלי1
מדובר בכ-26% מסך הדירות שהוגרלו, שמספרן בהגרלה עמד על 6,615. להגרלה נרשמו אמנם 21 אלף משקי בית אך רובם התפזרו בין מספר מועט של ערים (נדל"ן)
בית הכנסתבית הכנסת "נחלת יצחק" בת"א לא ייהרסענת דניאלי2
בית המשפט מנע הריסת חלקים מבית הכנסת נחלת יצחק ברחוב טרומפלדור במרכז תל אביב, לאחר שיזמים ניסו לקדם פרויקט בנייה למגורים בחלק מהשטח של בית הכנסת (נדל"ן)

נדל"ן

מחירי הדירות יעלו או ירדו? משבר הדיור, האם לרכוש דירה או להמתין? פרשניות וחדשות - הכל על נדל"ן בערוץ חדשות הכלכלה של כיכר השבת. כנסו והתעדכנו

עדכונים
כיכר facebook
מיכאל מלכיאלי
מיכאל מלכיאלי
מלכיאלי עושה סדר: הנעת תמ"א 38 • פרק 5
ל' בניסן תשעו10
עו"ד מנחם מושקוביץ
עו"ד מנחם מושקוביץ
האמת שרובנו לא יודעים על "קבוצות רכישה"
ה' בניסן תשעו5