מתוק  מתחם%20גול..  נושאים..  נפילה..
עבודות ומפגינים במתחםהבניה במתחם גולובנציץ יוצאת לדרךישראל כהן5
לאחר שנים ארוכות של עינוי ועיכוב, בעלי הקרקע בפרויקט 'גבעת ירושלים' בבית שמש, האחים גולובנציץ, הודיעו לרוכשי הדירות כי הם הבניה תצא סוף-סוף אל הפועל (נדל"ן, בארץ)
פרוייקט נווה הדר בחיפה. דוגמא למגורים זולים בקהילה מתפתחת.צפוף ויקר: עוזבים את בני ברק, בית שמש וירושליםkikar.co.il בשיתוף נווה הדר
יוקר המחייה והיעדר ההיצע, מאלצים זוגות צעירים לחפש אחר פתרונות יצירתיים וזולים. גם אם במחיר עזיבת הקן המשפחתי. איך מאזנים בין צרכי הציבור וגידול הילדים לבין דיור שפוי, ואיפה להתחיל לחפש? (נדל"ן, שיווקי)
החברה הקבלנית המבצעת החלה בעבודות הבנייה בפרוייקטפרוייקט הנדל"ן היוקרתי עבור המגזר במרכז ירושליםkikar.co.il בשיתוף ג'רוזלם אסטייטס1
התקדמות משמעותית בפרויקט הדיור היוקרתי "ג'רוזלם אסטייטס" ב'שנלר' כאשר מעל ל-50 דירות נמכרו והבניה בתנופה. הפרוייקט המיועד לציבור החרדי, משלב איכות בנייה עם מיקום במרכז ירושלים (נדל"ן, שיווקי)
עסקת ענק בשוק הנדל"ן בבני ברק. אילוסטרציההושלמה עסקת ענק בשוק הנדל"ן החרדיkikar.co.il בשיתוף יישוב הארץ
פרויקט חדש ובו עשרות דירות מגורים יוקם בשכונה החדשה בצפון בני ברק על ידי "שחר העיר" וישווק על ידי "יישוב הארץ". מדובר בפרויקט רחב היקף כאשר עלות הקרקע במסגרת העסקה עם "שחר העיר", נאמדת בכ- 38 מיליון ש"ח (נדל"ן, שיווקי)
העבודות בפרוייקט הבנייה בגב"ש שבו לסדרם. אילוסטרציהאושרו המשך העבודות של רייסדור בגבעת שמואלkikar.co.il בשיתוף רייסדור
ערב הדיון המכריע על אורתם מליבו: בית המשפט אישר את "מתווה רייסדור" גם בפרויקט השלישי – 'סונג טאוור' בגבעת שמואל. יקי רייסנר: "אנו עושים את כל המאמצים הדרושים כדי לעמוד בהתחייבויות מול לקוחותינו" (נדל"ן, שיווקי)
בירושלים לא ממתינים לטראמפ. אילוסטרציהאפקט טראמפ: עליה משמעותית בביקוש לנדל"ן באיו"שkikar.co.il בשיתוף קרן ירושלים המאוחדת
בירושלים לא ממתינים לכניסתו של הנשיא החדש לבית הלבן בינואר, וכבר עתה החלו להפשיר תכניות בניה בשכונות המצויות מעבר לקו הירוק מה שנחשב בעיני ממשל אובאמה כסדין אדום (נדל"ן, שיווקי)
האם פרויקט הבניה בגבעת אדומים הוא הפתרון?האם הפתרון למצוקת הדיור נמצא בגבעת אדומים?kikar.co.il בשיתוף קרן ירושלים המאוחדת
פרוייקט הבנייה נמצא בסמוך לירושלים ומעלה אדומים, ואושר על ידי הממשלה וועדת השרים שאף הביאה לו את שמו. האם הוא עתיד לפתור את מצוקת הדיור בעוטף ירושלים? (נדל"ן, שיווקי)
מנכ"ל חברת רייסדור, יקי רייסנרנשיא המחוזי אישר, פרוייקט הבנייה בחריש ימשיךkikar.co.il בשיתוף רייסדור
פרוייקט הבנייה בחריש שנעצר עקב הקשיים שנתקלה חברת הבנייה אורתם, יחזור להמשך עבודה לאחר שנשיא המחוזי איתן אורנשטיין אישר את המתווה שהוצע כאשר היזמים, חברת רייסדור, ישלימו את הסכום מכספם כדי למנוע עיכוב נוסף בפרוייקט (נדל"ן, שיווקי)
פרוייקט בנייה בחריש מתחילת 2016. אילוסטרציהחברת רייסדור במגעים לביצוע פרוייקטים בחרישkikar.co.il בשיתוף רייסדור
בעקבות קריסת חברת הבנייה "אורתם מליבו", ובקשתה להקפאת תהליכים, הודיעה חברת היזמות "רייסדור" כי היא במגעים מתקדמים להחלפתה בפרוייקטים בגבעת שמואל ובחריש: "פועלים מסביב לשעון בכדי לטפל בנושא" (נדל"ן, שיווקי)
בית מעצר כלא אבו כבירועדה מיוחדת תטפל בצפיפות בבתי כלאאביב גוטר1
ועדה רב־תחומית של מינהל התיכנון תפעל בנושא. מספר האסירים בישראל יותר מהוכפל מאז 2002
ישיבת קבינט הדיור יוני 2015 משה כחלוןדו"ח על הותמ"ל: "60 תוכניות, 0 היתרי בנייה"דותן לוי
בדו"ח מקיף שפרסמה החברה להגנת הטבע נטען כי הוועדה לתוכנית מועדפת לדיור אינה פותרת סוגיות תכנוניות עקרוניות ובפועל רחוקה מלהשיג את המטרה שלשמה הוקמה; על הוראת השעה שנועדה לפדות קרקעות מחקלאים לצורכי בנייה נכתב: "מדובר בחוק מיותר שאין בו תרומה אמיתית לפתרון מצוקת הדיור"
מכרז מחיר למשתכן בבאר שבע, מי ירים את הכפפה. אילוסטרציהדיור בר השגה במחיר למשתכן? לא בבאר שבעkikar.co.il בשיתוף רייסדור
בעוד העיריות מערימות קשיים, וחברות הבנייה הגדולות בדרום מדירות רגליהן, המכרזים למחיר למשתכן בבאר שבע כמעט ונשארו יתומים. חברת רייסדור הרימה את הכפפה ותתחיל בבניית דיור בר השגה במטרה לתת מענה למשבר הדיור בעיר (נדל"ן, שיווקי)
אילוסטרציהמשכיר 4000 דירות, וטוען: "אתם פראיירים"אלי רוטמן
שווה להקשיב - גם אם לא בהכרח להסכים - לדבריו של גרנט קרדון שרכש עד כה 4000 דירות, אותם הוא משכיר, ושספרו "תמכור או תפסיד" הפך תוך זמן קצר לרב מכר בארה"ב (נדל"ן)
אילוסטרציהמתי בעל דירה חיים לשלם למתווך?אמיתי גזית
ביהמ"ש העליון קבע כי מוכר דירה אינו חייב בתשלום דמי תיווך למתווך שעמו חתם על הסכם בלעדיות, אם יוכיח שהוא לא היה אפקטיבי בעסקה (נדל"ן)
יאיר רביבו. ארכיוןנחתמו היתרי בנייה ל-736 יח"ד באחיסמךישראל כהן5
לאחר אינספור עיכובים, נחתמו אתמול (ראשון) היתרי בנייה ל-736 יחידות דיור באחיסמך, על-ידי ראש עיריית לוד עו"ד יאיר רביבו ומהנדסת העירייה הגב' סימוני מזרחי (כלכלה, נדל"ן)
בני ברקשכונה חדשה בבני ברק: 1,900 יחידות דיורדניאל הרץ3
רשות מקרקעי ישראל מקדמת שכונה חדשה בבני ברק כדי להתגבר על מצוקת הדיור הקשה בעיר. השכונה שתמוקם בצדה הצפוני של העיר ליד פארק הירקון מתוכננת להתחבר לעיר הישנה (נדל"ן)
הדמיהכך הפסידה המדינה מיליארד שקלדניאל הרץ
השבוע נודע כי הקמת תאגיד השידור הציבורי תדחה ל-2018 המשמעות הנוספת היא דחיית פינוי המתחם בשרונה שהיה אמור להכניס השנה לקופת המדינה יותר ממיליארד שקל (נדל"ן)
מתחם ה משרדים ב אזור ה תעשייה ב חולוןאמות זכתה במכרז להקמת 30 אלף מ"ר משרדים בחולוןאביב גוטר
המתחם המסחרי יוקם באזור התעשייה, והעירייה תיכנס כשותפה ב־22% מהנכס. העסקה נאמדת ב־100 מיליון שקל. מוטי ששון: "האסטרטגיה היא לא למכור שטחים. אני רוצה לקבל מהקרקעות הכנסה שוטפת"
"הסיכוי לעשות קופה משינוי ייעוד קרקע חקלאית". גבעת זאב.השכונות החרדיות שנבנו על גבי קרקעות חקלאיותkikar.co.il בשיתוף כרמי הגבעה
עוד ועוד אנשים משקיעים כיום בקרקעות חקלאיות העומדות בפני הפשרה כשבסיום ההליך צפוי הקרקע לשלש ואף יותר את שוויו. "הסיכוי לעשות קופה משינוי ייעוד קרקע חקלאית, מביא לרווחים גדולים בכל שלב תכנוני שהקרקע עוברת" מסביר אחד המומחים (נדל"ן, שיווקי)
יקי רייסנר: "לא יהיו יותר ערים חרדיות"יקי רייסנר: "לא יהיו יותר ערים חרדיות"ישראל כהן
יקי רייסנר, מנכ"ל חברת 'רייסדור', אמר במהלך פאנל בוועידת שלומי אמונים באוקראינה כי "לא יהיו יותר ערים חרדיות בישראל". לדבריו, צריך להרחיב את האחיזה החרדית בערים הכלליות • צפו (נדל"ן)
משה כחלוןכחלון: "הלב נחמץ בגלל הקפאת הבנייה"רוני זינגר
"נחמץ הלב שאין לנו יכולת לתכנן ולבנות בירושלים, אני מדבר על פסגת זאב שהיא לב לבה של ירושלים. אנחנו מקפיאים בנייה והם רוצחים", כך אמר שר האוצר משה כחלון בפתח ישיבת הסיעה (ארץ)
הדמיית חוץ לילהעסקה בהיקף של 15 מיליון ש"ח בפרויקט היוקרה 'שלם טאואר'kikar.co.il בשיתוף שלם טאואר1
עסקת הענק בעבור רכישה של כ-380 מ"ר בקומה ה-12 במגדל היוקרה האקסקלוסיבי שברחוב יפו (תחנת דלק הטורים לשעבר). מומחי נדל"ן מעריכים: רחוב יפו עומד לעבור מהפך של מגורי יוקרה ולגרור ביקושים גבוהים (נדל"ן, שיווקי)
ועידת הנדל"ן והתשתיות 2016 אביגדור יצחקי ראש מטה הדיור משרד האוצרנדחתה שוב ההצבעה על הרפורמה ברשות מקרקעי ישראלאביב גוטר
עפ"י הרפורמה, קרקעות המדינה יועברו ללא תמורה לחוכרי מגרשים לבנייה צמודת קרקע ובינוי בפועל; אביגדור יצחקי תומך ברפורמה: היא תגדיל היצע הדירות; בקק"ל מבקשים להגביל את גובה ההטבה לכל הרוכשים
אתר בנייה שטח בנייה ב רמת בית שמשכך לא יירדו המחירים: ירידה של 8% בהתחלות הבנייה ברבעון הראשוןדותן לוי
זאת בהשוואה לשנה שעברה; מנתוני הלמ"ס עולה כי הירידה החדה ביותר נרשמה בשטחי יהודה ושומרון; ירידה של 5%-9% נרשמה בהתחלות בנייה במסגרת תוכניות להתחדשות עירונית; מדובר ברבעון רביעי רצוף של ירידות
223 מיליון שקל בעד 'הפיל הלבן' של בני ברק223 מיליון שקל בעד 'הפיל הלבן' של בני ברקאלי רוטמן5
שלושה אנשי עסקים חרדים, שוקי שרון והאחים ישראל ויעקב ברונר, רכשו את שטחו של גוש הבטון הענק - ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק, העומד בשממונו שנים רבות, תמורת 223 מיליון שקלים (כלכלה)
בני ברק. אילוסטרציהלא מספיק צפוף: עוד 10 אלף דירות בבני ברקישראל כהן10
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה במחוז תל אביב החליטה על הפקדת תוכנית מתאר חדשה לבני ברק במסגרתה יתווספו לעיר 10,000 יחידות דיור וייערך שיפור במערך התחבורה הציבורית (נדל"ן, בארץ)

נדל"ן

מחירי הדירות יעלו או ירדו? משבר הדיור, האם לרכוש דירה או להמתין? פרשניות וחדשות - הכל על נדל"ן בערוץ חדשות הכלכלה של כיכר השבת. כנסו והתעדכנו

כיכר facebook
מיכאל מלכיאלי
מיכאל מלכיאלי
מלכיאלי עושה סדר: הנעת תמ"א 38 • פרק 5
ל' בניסן תשעו10
עו"ד מנחם מושקוביץ
עו"ד מנחם מושקוביץ
האמת שרובנו לא יודעים על "קבוצות רכישה"
ה' בניסן תשעו5