משה כחלוןכחלון: "הלב נחמץ בגלל הקפאת הבנייה"רוני זינגר
"נחמץ הלב שאין לנו יכולת לתכנן ולבנות בירושלים, אני מדבר על פסגת זאב שהיא לב לבה של ירושלים. אנחנו מקפיאים בנייה והם רוצחים", כך אמר שר האוצר משה כחלון בפתח ישיבת הסיעה (ארץ)
הדמיית חוץ לילהעסקה בהיקף של 15 מיליון ש"ח בפרויקט היוקרה 'שלם טאואר'kikar.co.il בשיתוף שלם טאואר1
עסקת הענק בעבור רכישה של כ-380 מ"ר בקומה ה-12 במגדל היוקרה האקסקלוסיבי שברחוב יפו (תחנת דלק הטורים לשעבר). מומחי נדל"ן מעריכים: רחוב יפו עומד לעבור מהפך של מגורי יוקרה ולגרור ביקושים גבוהים (נדל"ן, שיווקי)
ועידת הנדל"ן והתשתיות 2016 אביגדור יצחקי ראש מטה הדיור משרד האוצרנדחתה שוב ההצבעה על הרפורמה ברשות מקרקעי ישראלאביב גוטר
עפ"י הרפורמה, קרקעות המדינה יועברו ללא תמורה לחוכרי מגרשים לבנייה צמודת קרקע ובינוי בפועל; אביגדור יצחקי תומך ברפורמה: היא תגדיל היצע הדירות; בקק"ל מבקשים להגביל את גובה ההטבה לכל הרוכשים
אתר בנייה שטח בנייה ב רמת בית שמשכך לא יירדו המחירים: ירידה של 8% בהתחלות הבנייה ברבעון הראשוןדותן לוי
זאת בהשוואה לשנה שעברה; מנתוני הלמ"ס עולה כי הירידה החדה ביותר נרשמה בשטחי יהודה ושומרון; ירידה של 5%-9% נרשמה בהתחלות בנייה במסגרת תוכניות להתחדשות עירונית; מדובר ברבעון רביעי רצוף של ירידות
223 מיליון שקל בעד 'הפיל הלבן' של בני ברק223 מיליון שקל בעד 'הפיל הלבן' של בני ברקאלי רוטמן5
שלושה אנשי עסקים חרדים, שוקי שרון והאחים ישראל ויעקב ברונר, רכשו את שטחו של גוש הבטון הענק - ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק, העומד בשממונו שנים רבות, תמורת 223 מיליון שקלים (כלכלה)
בני ברק. אילוסטרציהלא מספיק צפוף: עוד 10 אלף דירות בבני ברקישראל כהן10
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה במחוז תל אביב החליטה על הפקדת תוכנית מתאר חדשה לבני ברק במסגרתה יתווספו לעיר 10,000 יחידות דיור וייערך שיפור במערך התחבורה הציבורית (נדל"ן, בארץ)
אילוסטרציהקונים דירה? לא תשלמו יותר לעו"ד של הקבלןאלי רוטמן1
שינויים חוקיים דרמטיים צפויים בהליך רכישת דירה. הבולטים שבהן: קבלן לא יוכל עוד לגבות מהרוכשים שכר טרחה של עו"ד מטעמו, ותוקם קרן ממשלתית בכדי להבטיח את כספי הרוכשים (כלכלה)
הסיכון הנמוך ביותר עם הסיכוי הגבוה ביותרהסיכון הנמוך ביותר עם הסיכוי הגבוה ביותרkikar.co.il בשיתוף K-GROUP1
הביטחון נמצא בעתודות קרקע המיועדות לבנייה רוויה, עם גב של רשות מקומית וללא יזמים פרטיים. קארין ורדי, הבעלים של K-GROUP, על אפיקי ההשקעה הבטוחים ביותר בנדל"ן (כלכלה, שיווק)
בנייה טיילת חדשה ב חוף הרצליההרצליה רוצה לבדוק את כדאיות ההקמה של איים מלאכותייםדותן לוי
התוכנית הוזכרה בהקשר של התוכניות להעתיק את שדה התעופה של הרצליה ותוכנית חוף התכלת, שבשטחיהם אמורות לקום אלפי יחידות דיור
אילוסטרציהמלכיאלי עושה סדר: הנעת תמ"א 38 • פרק 5מיכאל מלכיאלי11
מיכאל מלכיאלי, חבר מועצת העיר ירושלים, נחשב למומחה בתחומי התכנון והבניה • בפרויקט מיוחד עם "כיכר השבת" הוא מגיש סדרת טורים על הנושא • והשבוע: כך תניעו את תמ"א 38 (נדל"ן, טור)
אילוסטרציההאמת שרובנו לא יודעים על "קבוצות רכישה"עו"ד מנחם מושקוביץ5
הגיע הזמן להפסיק להתפתות וללכת שולל אחרי כל חברה שהקימו אנשים חסרי ידע ומיומנות רק בגלל הפרסום המושך, המחיר המוזל ושלל ההבטחות • עו"ד מנחם מושקוביץ מזהיר מ'קבוצות רכישה' (טור)
ליאו נואי איש עסקים בריטיהמיליארדר ליאו נואי: מתמודד על פינוי-בינוי בהרצליהגולן חזני
על רקע דיזלגייט, הארגון האמריקאי להגנת הצרכן, הגיש תביעה נגד החברה על הנזקים שנגרמו למי שרכש את רכבי הדיזל שלה. התביעה שהוגשה בקליפורניה טוענת שהחברה פרסמה בזדון מסר שקרי שהשפיע על כ־550 אלף צרכנים (רכב)
מלכיאלי עושה סדר: תמ"א 38 מול תב"ע • פרק 4מלכיאלי עושה סדר: תמ"א 38 מול תב"ע • פרק 4מיכאל מלכיאלי7
מיכאל מלכיאלי, חבר מועצת העיר ירושלים, נחשב למומחה בתחומי התכנון והבניה • בפרויקט מיוחד עם "כיכר השבת" הוא מגיש סדרת טורים על הנושא • והשבוע: תמ"א 38 מול תב"ע (נדל"ן, טור)
היקף המשכנתאות בפברואר גדל ב-6%היקף המשכנתאות בפברואר גדל ב-6%אביב גוטר
היקף המשכנתאות שנטל הציבור בחודש פברואר עמד על 4.88 מיליארד שקל, עלייה של 3.9% לעומת החודש הקודם. סכום שניטל בפברואר לטובת דירות להשקעה עמד על 719 מיליון שקל גבוה בכ-19% מינואר (כלכלה)
ענבל אור ועו"ד שלה נחום פיינברג בבית משפט מחוזי תל אביב14 מיליון שקל חסרים בקופת קבוצת הרכישה של ענבל אוראמיתי גזית
כל אחד מ־98 חברי קבוצת הרכישה בפרויקט מגורים בשדרות הילד ברמת גן שילם לאור כחצי מיליון שקל לרכישת הקרקע, אבל הקבוצה לא יכולה לשלם לבעלי הקרקע משום שחלק מהכסף חסר. בנוסף, אור מכרה יותר דירות ממה שמאפשרת התב"ע (כלכלה)
היוקר מאמיר: עליה בהון העצמי לקבלת משכנתאהיוקר מאמיר: עליה בהון העצמי לקבלת משכנתאדותן לוי
לאחר שב־2014 חלה ירידה של 14% בהון העצמי הנדרש לקבלת משכנתא בקרב העשירון השביעי, ב־2015 הוא עלה ב־8.8%. גם ההחזר החודשי קפץ ב־9.1%, ומחירי הדירות זינקו בכ־9% בהשוואה לממוצע של שלוש שנים קודמות (חדשות, כלכלה)
מלכיאלי עושה סדר: 'תמ"א 38/2' או 'פינוי בינוי'?מלכיאלי עושה סדר: 'תמ"א 38/2' או 'פינוי בינוי'?מיכאל מלכיאלי12
מיכאל מלכיאלי, חבר מועצת העיר ירושלים, נחשב למומחה בתחומי התכנון והבניה • בפרויקט מיוחד עם "כיכר השבת" הוא מגיש סדרת טורים על הנושא • והשבוע: פרק נוסף על תמ"א 38/2 או פינוי בינוי? (נדל"ן, טור)
לוד העיר לודנפתחה הגרלת מחיר למשתכן בלוד: דירות בכ-800 אלף שקלאביב גוטר
זוגות צעירים חסרי דירה ורווקים או רווקות מעל גיל 35 יוכלו להירשם להגרלה שתיפתח ביום חמישי ותציע 376 יחידות דיור בשכונת אחיסמך. ההרשמה להגרלה תהיה פתוחה למשך שלושה שבועות
עפולה, ארכיוןעפולה: החל יריד הדירות מחיר למשתכןאביב גוטר1
בעיר יוקמו 232 דירות בשטח ממוצע של 120 מ"ר - בבניינים בני 7-6 קומות; המחיר הממוצע יעמוד על 670 אלף שקל - הנחה של 30%
אילוסטרציהמלכיאלי עושה סדר: 'תמ"א 38/2' או 'פינוי בינוי'?מיכאל מלכיאלי16
מיכאל מלכיאלי, חבר מועצת העיר ירושלים, נחשב למומחה בתחומי התכנון והבניה • בפרויקט מיוחד עם "כיכר השבת" הוא מגיש סדרת טורים על הנושא • והשבוע: תמ"א 38/2 או פינוי בינוי? (נדל"ן, טור)
גלנט: גיבשנו תכנית למצוקת הדיור החרדיתגלנט: גיבשנו תכנית למצוקת הדיור החרדיתישראל כהן2
שר הבינוי והשיכון יואב גלנט אמר היום במליאת הכנסת, כי בקרוב יגיש הצעת מחליטים, שנועדה לטפל במצוקת הדיור במגזר החרדי. לדבריו, יוקם אגף ייחודי לנושא במשרד השיכון (חדשות, נדל"ן)
אילוסטרציהעושים לכם סדר: מה זה תמ"א 38?מיכאל מלכיאלי34
מיכאל מלכיאלי, חבר מועצת העיר ירושלים, הפך בזמן קצר למומחה בתחומי התכנון והבניה • בפרויקט מיוחד עם "כיכר השבת" הוא מגיש סדרת טורים כדי להנגיש את הנושא • והשבוע: תמ"א 38 (נדל"ן)
הולילנדעיריית ירושלים דורשת 5 מיליון שקל מהולילנדדותן לוי
מאז התפוצצות פרשת השחיתות, העירייה דורשת מחברת הולילנד פארק שבשליטת פולאר תשלום בעבור השלמת היטלי השבחה. ההערכות הן כי הבקשה לחילוט נובעת מהמשבר התקציבי בעירייה (ארץ)
צניחה של 70% ברכישת דירות להשקעהצניחה של 70% ברכישת דירות להשקעהאמיתי גזית2
לפי האוצר, רק 3,900 עסקאות מיוחסות למשקיעים ברבעון השלישי לעומת הרבעון הקודם, נתון שלא היה כדוגמתו מ-2003. בנוסף, נרשמה ירידה של 33% במספר העסקאות הכולל ברבעון (כלכלה)
יואב גלנט שר הבינוי והשיכוןגלנט נגד יו"ר עמידר: "מנסה למקסם רווחים על חשבון האוכלוסייה החלשה בישראל"אמיתי גזית
שר השיכון שלח מכתב לוועדה לביקורת המדינה לקראת דיון שמתקיים הבוקר ובו הוא מבהיר כי תוכניתו של יו"ר החברה המשכנת לגיוס כספים בשוק ההון במטרה לרכוש דירות לזכאים כבר הוצגה בפניו בעבר ונפסלה. "משמעותה של תכניתו היא הפרטת הדיור הציבורי והפקרת הדיירים"
שטח בנייה ב רמת בית שמשהלמ"ס: עלייה של 55.4% במכירת דירות חדשות בינואר-אוקטוברשירות כלכליסט
בעשרת החודשים הראשונים של השנה נמכרו כ-27,920 דירות חדשות. בחודש אוקטובר נמכרו כ-4,020 דירות חדשות, 61% מהן לציבור הרחב

נדל"ן

מחירי הדירות יעלו או ירדו? משבר הדיור, האם לרכוש דירה או להמתין? פרשניות וחדשות - הכל על נדל"ן בערוץ חדשות הכלכלה של כיכר השבת. כנסו והתעדכנו

כיכר facebook
מיכאל מלכיאלי
מיכאל מלכיאלי
מלכיאלי עושה סדר: הנעת תמ"א 38 • פרק 5
ל' בניסן תשעו11
עו"ד מנחם מושקוביץ
עו"ד מנחם מושקוביץ
האמת שרובנו לא יודעים על "קבוצות רכישה"
ה' בניסן תשעו5