אאא

ההסתה המשתוללת כנגד המגזר החרדי: נ', אברך חרדי טוען כי הושפל על ידי נהג נהג אוטובוס של חברת 'דן', שצעק לעברו קריאת גנאי. לדבריו של האברך, הנהג הטיח בפניו: "בשבילכם החרדים - הילדים הם כמו זבל".

האברך חרדי, תושב העיר פתח תקווה מספר בשיחה ל'כיכר השבת', כי נהג האוטובוס תקף אותו מילולית וזאת על רקע היותו שומר תורה ומצוות. 

"זה קרה בתחילת השבוע" משחזר נ' בשיחה ל'כיכר השבת', "אני עולה יחד עם בני משפחתי לאוטובוס קו 66 מב"ב לפ"ת. ביקשתי בנימוס מהנהג לאפשר לי להעלות את עגלת התינוק מהדלת האחורית, תוך כדי שאני מעלה את העגלה. הנהג נאחז בהתקף 'חרדה' ופתח וסגר את הדלת 5 פעמים ברציפות תוך כדי טלטול העגלה בחוזקה. כשהוא מסרב להתייחס לצעקות הנוסעים שביקשו לרדת מהאוטובוס". 

"בעזרת נוסע שסייע לי, דחפתי את עגלת בני ונדחקתי פנימה כשאשתי עלתה מקדימה ע"מ לשלם לנהג".נ' ממשיך לתאר את האירוע: "התקדמתי לשלם לנהג ולברר האם היה מדובר בעצן בתקלה. אבל אז, הוא פתח בצעקות". מספר נ'. 

 (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
החברות נותנות גב להסתה? חרדים בתחבורה הציבורית (צילום אילוסטרציה: פלאש 90, למצולמים אין קשר לכתבה)
הגדלה

לדבריו, הנהג קרא לעברו: "חוצפן, בשבילכם החרדים, הילדים הם כמו זבל, אני בחיים לא מרשה לכם לעלות מאחור עגלות, ואתם שולחים את ילדיכם לעזאזל". 

"תבוצע בדיקה, המקרה יטופל במלוא החומרה"

"אמרתי לו תרגע" מספר נ', "אין לי שום כוונה לפגוע בך, חוץ מלהבין אותך ולשלם. זהו".

האברך מספר, כי הנהג צעק לעברו: "לך לחברה (חברת 'דן' י.כ) ותספר להם את הסיפורים שלך". 

נ' סבור, כי לא מדובר במקרה בודד, וכי לדבריו האשמים בסיפור אלו כלי התקשורת שמסיתים לדבריו כנגד המגזר החרדי "כשסיפרתי זאת לחבריי ולבני משפחתי, הם סיפרו גם הם על מקרים דומים שאירעו להם לאחרונה בתחבורה הציבורית וזאה כנראה על רקע ההסתה התקשורתית כנגד הציבור החרדי". 

"צריך להבין שחרדי אינו בובה" הוא אומר כשהוא עדיין מזועזע מהחוויה אותה עבר. ומוסיף: "אם לנהג לא אכפת לו שיתלוננו עליו בעניין זה. כנראה יש לו רוח גבית מחבריו לעבודה בחברת דן". 

איתן פיקסמן, דובר חברת 'דן' מסר בתגובה ל'כיכר השבת': "נהגי דן מתודרכים לנהוג בתודעת שירות גבוהה ולהסביר פנים לכל נוסע, באם האירוע אכן התרחש, הרי שחברת דן תבצע בדיקה מעמיקה, ותטפל במקרה במלוא החומרה. תוצאות הבדיקה יימסרו לפונה כבר בתחילת השבע הבא".