אאא

לפני שמונה חודשים אירע אסון גז בשכונת גילה בירושלים וכתוצאה מכך נהרגו ארבעה בני אדם בהם הגברת לינדה שוורץ ע"ה שנפצעה אנושות כתוצאה מהפיצוץ ומאוחר יותר נקבע מותה. למרות זאת, במד"א שלחו לה דרישה לתשלום.

מדובר בשני מכתבים אותם שלחו בארגון מד"א לתיבת הדואר שלה ובהם דרישה לתשלום 897 שקלים בגין פינוייה באמבולנס לבית החולים. המכתב הראשון הגיע זמן קצר לאחר התרחשות האירוע הטרגי והמכתב השני הגיע בסוף השבוע האחרון.

לפי הדיווח ב-mynet, יו"ר המינהל הקהילתי בגילה, עופר איובי, הודיע למגן דוד אדום ששוורץ לא שרדה את הפציעה ונפטרה בבית החולים. "הסברתי להם שגם אין מי שישלם את החוב, שכן הוריה של לינדה קשישים ונותרו חסרי כל. הם ענו לי שהם מבינים ושלא יגבו את התשלום".

אביה בן ה־87 מקס שוורץ, שבדירתו אירע אסון הגז, אמר השבוע בייאוש: "אני לא מבין מה רוצים ממנה. לינדה כבר מתה".

למרות הפניות החוזרות ונשנות, במד"א בחרו לשלוח את המכתב עליו נכתב: "ב־20 בינואר 2014 קיבלה לינדה שוורץ שירות עבור פינוי באמבולנס של מד"א. סכום החוב בגין שירות זה עומד על 891 שקלים. עד ליום כתיבת מכתב זה, ולמרות תזכורת שנשלחה לכתובתך בעבר, טרם הסדרת את חובך למגן דוד אדום העומד כיום על 897.53 שקלים".

ממד"א נמסר בתגובה: "הסדרת התשלום טרם טופלה ע"י קופ"ח מאוחדת ובשל טעות שנעשתה בתום לב נשלח מכתב תזכורת למשפחה במקום לקופ"ח. הליכי הגביה כלפי המשפחה הוקפאו ומד"א פנה בשנית לקופ"ח על מנת להסדיר את התשלום".