אאא

משרד הבריאות מבקש מנוסעים ששבו בסוף השבוע מניו-יורק בטיסת LY8 של "אל-על" לגשת לרופא במידה שיסבלו מחום. בטיסה זו שהה צעיר בן 24 שאובחן אמש כחולה בשפעת החזירים.

כתב ´כיכר השבת´ מוסיף בתוך כי באור יהודה התגלה לפני יומיים אזרח שלקה בשפעת החזירים. התושב, מאושפז בבידוד במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. תוצאות הבדיקות שנערכו לצעיר, ששב מארצות הברית בשבוע שעבר, אימתו אמש (שבת) את החשש - הנגיף נמצא בגופו. בכך עלה לשמונה מספר החולים בשפעת החזירים שנמצאו בישראל.

הצעיר, בן 24, נחת בישראל ביום חמישי וזמן קצר לאחר מכן התגלו אצלו תסמיני שפעת. הוא אושפז בתל השומר ומאז נערכו לו בדיקות על מנת לברר אם לקה בשפעת החזירים. במשרד הבריאות הדגישו כי התסמינים התפתחו לאחר חזרתו ארצה ולכן אין חשש שהיה מדבק בעת טיסתו לארץ.

משרד הבריאות שינה לפני כשבועיים את נהלי הזיהוי של מקרי שפעת החזירים בישראל. מנכ"ל המשרד, פרופ´ אבי ישראלי, הודיע כי גם נוסעים החוזרים מארצות הברית ומקנדה יתבקשו להיבדק במרפאה בנתב"ג. עד אז בוצעו בדיקות אך ורק לחולים החוזרים ממכסיקו, שנקראו גם להישאר בביתם להסגר מרצון במשך שבוע. בנוסף, בוטלה ההנחיה לבני משפחה או מי שבא במגע עם חולה או חשוד כחולה להיכנס לבידוד מרצון בביתם ולהימנע מבילוי במקומות הומי קהל.