אאא

ביום ראשון בשעה 16:40 עלו מתי ואשתו לאוטובוס קו 59 בדרכם לביתם בשכונת נווה יעקב בירושלים. בתחנה האחרונה של שדרות אשכול בעיר, עלו שני פקחים של חברת אגד לביקורת שגרתית האם הנוסעים שילמו לנהג על הנסיעה.

אלא שבשונה מהנוהל שבו כל הנוסעים נבדקים, הפעם החליטו הפקחים לבדוק רק את הנשים היושבות מאחור.

בתיעוד שהגיע לידי "כיכר השבת" ניתן לראות כי אחד הנוסעים התריע בפני הפקחים כי הם נוהגים איפה ואיפה בין הנוסעות לנוסעים. "למה הוא בדק רק מאחורה?", שאל הנוסע את אחד הפקחים. "הוא יעשה את העבודה שלו", השיב הפקח. "זו גזענות ואפליה", התריע הנוסע.

מתי, אחד הנוסעים סיפר בשיחה עם "כיכר השבת" על שאירע: "נסעתי עם אשתי באוטובוס, במהלך הנסיעה עלו הפקחים בדלת האחורית ובדקו רק את הנוסעות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"בגלל המקרה המדובר אשתי נפגעה מאוד, היא חשה השפלה מכך שבדקו רק את הנשים וזה מראה שחברת אגד רואה בנשים רמאיות וגנבות שלא משלמות באוטובוסים", טוען מתי, "אני אומר על זה שמדובר בתופעה חמורה מאוד של יחס המפלה לרעה את הנשים ובפרט החרדיות משאר משתמשי האוטובוס".

הנוסע החרדי אומר כי זו לא הפעם הראשונה שהוא נתקל בסיטואציה הזו: "זו תופעה שחוזרת על עצמה שהפקחים עולים על אוטובוסים בעיקר אלו שהנוסעים בו חרדים ובודקים רק את הנשים היושבות בספסלים האחוריים".

בעקבות כך, הנוסע דרש הבהרות מחברת אגד: "שלחתי לחברת אגד תלונה במייל וחזר אלי אחד הפקידים ואמר שחברת אגד מתנצלת על שאירע".

ביקשנו את תגובת חברת אגד אך זו טרם נתקבלה.